شناسه خبر: 74330

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=74330

پیروزی در دفاع مقدس حاصل نیروی ایمان و وحدت بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مسجد جامع این شهر اقامه شد، با اشاره به اینکه هنوز ۱٫۵ سال از پیروزی انقلاب نگذشته بود که جنگی نابرابر بر ملت و نظام اسلامی ما تحمیل شد، اظهار کرد: دشمن بعثی با همراهی و مشارکت ۳۷ کشور و با تمام توان و تجهیزات مدرن به جنگ با ایران آمدند و سربازان و نیروهای مسلح کشورمان با دست خالی اما با قدرت ایمان در برابر آنان ایستادند و موفق هم شدند.

امام جمعه سنندج گفت: پیروزی در مقابل دشمن بعثی در چنین شرایطی  نتیجه وجود ایمان، وحدت و یکدلی مردم و مسوولان و نیروهای مسلح بود.

وی خاطرنشان کرد: اکنون مدیون خانواده‌های شهدا، ایثارگران،جانبازان و رزمندان هستیم، چراکه اجازه ندادند دست ناپاک دشمن به خاک ایران و ناموس و شرف‌مان به خطر بیفتد.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه پیروزی ملت ایران در دفاع مقدس صحنه معجزه بزرگی بود، گفت: این پیروزی به برکت نیروی ایمان، ایثار و از خودگذشتگی آحاد ملت ایران به دست آمد.

وی خاطرنشان کرد: وحدت، یکدلی و ولایت‌مداری رمز پیروزی ملت ایران در دفاع مقدس بود.

به گفته وی، ملت ایران در طول هشت سال جنگ تحمیلی با تکیه بر نیروی ایمان و شجاعت و ولایت مداری با دست خالی در برابر دشمنان تا دندان مسلح جنگیدند و به پیروزی رسیدند.

وی افزود: پیروزی در چنین جنگ نابرابری معجزه عصر معاصر بود، ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان و مردم ولایت مدار و انقلابی ایران اسلامی باید برای نسلهای آینده تبیین شود.

ماموستا رستمی، تک تک ما مدیون خانواده شهدا به ویژه پدران و مادرانی هستیم که فرزندان خود را در راه دفاع از انقلاب و ارزش‌های اسلامی دفاع کردند.

وی تصریح کرد: نیروهای مسلح نقش مهم و تعیین کننده‌ای در حفظ امنیت ما دارند و در طول بیش از چهار دهه عمر با عزت این نظام در راه دفاع از انقلاب و سرزمیمان در برابر دشمنان محکم سینه سپر کرده‌اند.

وی در ادامه با بیان اینکه هیچ مکان و مجلسی از مسجد و نمازگزاری برای خدا با ارزش‌تر نیست، خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم خطاب به پیامبر مکرم اسلام می‌فرماید این پیامبر«بال‌های رحمت خود را بر روی ایمانداران باز کن» و این نشان از جایگاه مومنین است.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: مسئولین بیش از پیش در میان مردم حضور پیدا کنند تا از نزدیک با مسائل و مشکلات آنها آشنا شوند.

ماموستا رستمی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه انقلاب ما نتیجه ایثار و از خودگذشتگی قشر محروم جامعه است، گفت: فشار اقتصادی امروز بیش از هر زمانی بر روی محرومین  است و باید مسوولان برای رفع آن به صورت جدی چاره‌اندیشی کنند.

وی اظهار کرد: متاسفانه به خاطر شرایط حاکم بر کشور قدرت خرید مردم بسیار کم شده تا جاییکه یک کارگر اگر سال‌ها تلاش کند قدرت خرید یک تلویزیون را ندارد.

امام جمعه سنندج با تاکید براینکه منابع خدادادی در کشور ما بسیار زیاد است، گفت: مهم ترین نیاز امروز ما مدیریت مناسب برای شکوفایی و بهره‌گیری هرچه بیشتر از این ظرفیت‌های خدادادی است

ماموستا رستمی در ادامه پدر و مادر را بزرگترین نعمت در زندگی انسان دانست و اذعان کرد: پدر و مادران ما بدون هیچ چشمداشتی تمام زندگی خود را در راه خدمت به فرزندان هزینه کرده و در این راستا هیچ حقوق و دستمزدی دریافت نکرده‌اند.

وی تصریح کرد: احترام و جایگاه والدین نزد پروردگار انقدر والا است که خداوند تبارک و تعالی در آیات قرآن بارها بر آن تاکید کرده است.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه پدر و مادر جوانی خود را صرف خدمت به فرزند می‌کنند و زمانی که به سن کهنسالی و پیری می‌رسند نیاز به حمایت و کمک از سوی فرزندان دارند، گفت: نحوه رفتار با پدر و مادر موجب سعادتمندی انسان و بخشش گناهانش می‌شود.

ماموستا رستمی اضافه کرد: قرآن خطاب به انسان‌های می‌فرماید مواظب باشید هرگز با چشم قهر و بی‌احترامی به پدر و مادرتان نگاه نکنید و در احترام به آن در حد اعلا تلاش کنید.

وی اذعان کرد: رضایت خدا در رضایت والدین است اگر بتوانیم پدر و مادرمان را از خود راضی نگهداریم خداوند نیز از ما خشنود خواهد شد.

نتهای پیام/

فهرست