امام جمعه اهل سنت تالش:
پیروی از منویات رهبری راه برون رفت از چالش ها و راهگشای مشکلات است
حجت الاسلام حسین خانی پور امام جمعه اهل سنت مسجد محمدیه شهرستان تالش، پیروی از منویات رهبری را راه برون رفت از چالش ها و و راهگشای مشکلات عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام حسین خانی پور امام جمعه اهل سنت مسجد محمدیه شهرستان تالش در گفت و گو با خبرنگار شعبه گیلان، پیروی از منویات رهبری را راه برون رفت از چالش ها و و راهگشای مشکلات عنوان کرد.

وی با اشاره به سخنان اخیر رهبری در دیدار با مسئولان نظام، خاطر نشان کرد: در این دیدار رهبر انقلاب اسلامی علاوه بر عدم تکیه به مذاکرات در اداره کشور بر استفاده از گشایش های ارزی در موارد زیربنایی و زیرساخت های کشور تاکید فرمودند.

امام جمعه اهل سنت تالش اضافه کرد: موضوع توجه به تولیدات دانش بنیان که به عنوان شعار سال معرفی شده است، همان مسایل زیرساختی و زیر بنایی کشور محسوب می شود که از تاکیدات ایشان بوده است، بنابراین اگر در این عرصه سرمایه گذاری شود یقیناً شاهد تحقق تحویلی بزرگ و ارزشمند برای کشور خواهیم بود که افزایش ثروت ملی و رشد اقتصادی و توسعه و اشتغال را برای جامعه به ارمغان خواهد آورد.

وی در بخش دیگری از این گفت و گو با اشاره به طرح این سوال از سوی مقام معظم رهبری خطاب به سران آل سعود که فرمودند؛ چرا جنگی را که می دانید در آن پیروز نمی شوید، ادامه می دهید؟، گفت: عربستان سعودی مدت زیادی است که مردم یمن را به خاک و خون کشیده است، اما مقاومت و ایستادگی فداکارانه مردم یمن در برابر این جنایات، موجب گشایش های نظامی برای این کشور مظلوم بوه است که به دنبال آن امروز شاهد پاسخ های کوبنده یمنی ها در مقابل حملات طرف سعودی هستیم که عموماً اماکن استراتژی سعودها را مورد هدفی موشکی خود قرار می دهند و ضربات مهلکی به آنان وارد می کنند.

حجت الاسلام حسین خانی پور در بخش پایانی سخنان خود حمله تروریستی به سه روحانی در حرم قدس رضوی و در ماه مبارک رمضان که منجر به شهادت و جراحت آنان شد را به شدت محکوم کرد و اینگونه اقدامات را حاصل توطئه و دسیسه دشمنان قسم خورده اسلام خواند.

وی با اشاره به موج سواری رسانه های معاند و بیگانه در روزهای اخیر بر علیه جامعه روحانیت، افزود: روحانیت پیشرو و همراه مردم در همه عرصه های اجتماعی است و آنچه عیان است آن است که طلاب و روحانیون علاوه بر وظایف دینی، تبلیغی و فرهنگی که داشته اند، در همه عرصه انقلاب از جمله پیروزی انقلاب، جنگ تحمیلی، اردوهای جهادی در مناطق محرم و حتی در شرایط سخت و عجیب کرونا در کنار و همدم مردم بوده اند و هرگز در شرایط سخت مردم را تنها نگذاشته اند.

فهرست