امام جمعه سنندج:
پیروی از نصایح و فرامین رهبری سبب «تقویت وحدت شیعه و سنی و تداوم انقلاب اسلامی» می‌شود
امام جمعه سنندج گفت: امیدواریم مسلمانان شیعه و سنی با پیروی از نصایح و فرامین رهبر دلسوز فرزانه انقلاب اسلامی وحدت‌کلمه، انسجام فکر و عقیده خود را در جهت تداوم انقلاب اسلامی حفظ کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تسنیم از سنندج، ماموستا عبدالرحمان خدایی در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و دعای خیر و طلب شفای عاجل برای همه مریضان اظهار داشت: امیدوارم خداوند متعال با فضل و کرم خود مشکلات همه مردم و نیازمندان را برطرف کند.

وی با تأکید بر پیروی از فرموده پیامبرگرامی اسلام(ص) و قرآن افزود: «ای مسلمانان، از دستورات و یاد خداوند غافل نشوید»؛ در این ماه مبارک با تلاوت قرآن، راز و نیاز، نماز و روزه، کمک به نیازمندان و توبه از گناهان این فرصت گرانبها را از دست ندهید.

امام جمعه سنندج با اشاره به فرموده حضرت رسول‌اکرم(ص) خاطرنشان کرد: «روزه گرفتن و شب‌بیداری در ماه مبارک رمضان فرض و سنت است» و کسانی که از این امر پیروی و به فرائض دینی باور و ایمان داشته باشند، حق‌تعالی در روز قیامت به آنان رحم می‌کند.

 

کمک به نیازمندان را فراموش نکنیم

وی خطاب به مسلمانان تأکید کرد: در این ماه مبارک رمضان «بخشش، کمک به نیازمندان و پرداخت زکات به مستضعفین» را فراموش نکنید، مطمئناً پاداش این اقدام خیرخواهانه و مبارک نزد حق‌تعالی ذخیره می‌شود.

ماموستا خدایی در بخشی دیگر از خطبه‌های خود به برگزاری جشن گلریزان در یکم خردادماه در سینما بهمن سنندج اشاره کرد و گفت: امیدواریم مردم خیر و نیک‌اندیش کردستان امسال نیز همانند سال‌های گذشته در این کار خداپسندانه شرکت کرده و زمینه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را فراهم کنند.

وی با اشاره به آثار و برکات صدقه از دیدگاه قرآن اظهار کرد: صدقه باعث رحمت خداوند، برکت و ازدیاد مال می‌شود، و انسان را از بلا و مصیبت دور می‌کند.

امام جمعه سنندج در پایان خطبه‌های خود با تأکید بر ضرورت تقویت وحدت و انسجام مسلمانان شیعه و سنی تصریح کرد: امیدواریم مردم ایمان‌دار، باشهامت و انقلابی با پیروی از نصایح و فرامین رهبر دلسوز فرزانه انقلاب اسلامی وحدت کلمه، انسجام فکر و عقیده خود را در جهت تداوم انقلاب اسلامی حفظ کنند.

ماموستا خدایی گفت: به‌حول و قوه الهی از تمام ترفندها و دسیسه‌های دشمنان ناپاک، آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب، نجات پیدا کرده و مسلمانان روز به روز به عزت و ترقی می‌رسند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست