خطیب جمعه اهل سنت شهر کوشکنار هرمزگان:
پیشرفت در عرصه های صنعت و تکنولوژی از دلائل افضلیت انسان است
شیخ علی جمالی در خطبه های نماز جمعه گفت: افضلیت وبرتر بودن انسان به دلیل عمران و آبادی و پیشرفت در عرصه های صنعت و تکنولوژی و علم به دست تنومند انسان می­باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از هرمزگان، شیخ علی جمالی ، خطیب جمعه اهل سنت شهردشتی از توابع شهرستان پارسیان استان هرمزگان در خطبه های نماز جمعه، نوزدهم مهر ماه، با بیان آیه « و ما خلقت الجن والانس الا لیعبدون» اولین هدف خلقت انسان را عبادت و بندگی پروردگار جهانیان بیان کرد.

وی دومین هدف خلقت انسان را خلافت وجانشینی بیان کرد و به آیه « انی جعلنا فی الارض خلیفه» در این راستا اشاره کرد.

شیخ جمالی با استناد به آیه « هو الذی انشاکم فی الارض واستعمرکم فیها» سومین دلیل و هدف از خلقت انسان ها را عمران وعمارت وآبادانی دنیا، تلقی کرد.

خطیب جمعه اهل سنت گفت: با توجه و تدبر در آیات قرآن مشاهده شده که خداوند عزوجل در فطرت انسان، استعداد و توانمندی و ظرفیتهای بالقوه  نهادینه کرده که چرخش تولید واقتصاد به دست توانمند بشریت ضورت بگیرد.

وی با اشاره به آیه « وهوالذی جعل لکم الارض ذلولا فامشوا فی مناکبها وکلوا من رزقه والیه النشور» عنوان کرد: دین اسلام در آیات کثیری پیروان خود به کار وتلاش تشویق و ترغیب  کرده است.

شیخ علی جمالی در پایان با بیان اینکه عمران و آبادی و پیشرفت در عرصه های صنعت و تکنولوژی و علم به دست تنومند انسان دلیل افضلیت وبرتر بودن وی بوده، گفت: زیبنده وشایسته انسان نیست که با وجود افضیلیت و برتری بر سایر مخلوقات به سستی، کسالت و بی حرکتی روی گردان باشد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست