شناسه خبر: 11943

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=11943

امام جمعه اهل سنت سیراف؛
پیشرفت علمی ایران دشمنی دشمنان را برانگیخته است
شیخ حسین افروز: نقش علم در زندگی انسان اساسی است و علم راه سعادت و تکامل و راه ساختن را به انسان می‌آموزد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت سیراف در خطبه‌های نمازجمعه این هفته پس از توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اهمیت علم در قرآن و احادیث را مورد بحث قرار داد و گفت: نقش علم در زندگی انسان اساسی است و علم راه سعادت و تکامل و راه ساختن را به انسان می‌آموزد.
وی با بیان اینکه دانش، انسان را توانمند و قدرتمند می‌کند، افزود: علم همانگونه که راه سعادت را ترسیم می‌کند آینده را می‌سازد و همانند ابزاری در اختیار خواست و اراده انسان برای توسعه و پیشرفت قرار دارد.
خطیب جمعه با توجه به فرمایش پیامبر گرامی اسلام که پیروانش را به فراگیری دانش تشویق می‌کرد، گفت: پیامبر (ص) کودکان و اصحابش را وادار می‌فرمود که علم و دانش را فرا بگیرند و علم آموزی را بر مسلمانان مردان و زنان واجب بیان کرده است.
افروز با اشاره به اینکه امروزه اهمیت تحصیل علم بر بشریت مخفی نیست، افزود: در قرآن کریم و صدها حدیث و روایت در سخنان ارزشمند پیامبر اسلام و اهل بیت پیامبر بر اهمیت کسب علم و دانش تصریح شده است.
وی گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران به همت دانشمندان جوان در رشد علم و فناوری در صف اول کشورهای منطقه و جهان بوده و از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان است.
امام جمعه اهل سنت سیراف دشمنی برخی از کشورها و در رأس آنها آمریکا با نظام جمهوری اسلامی را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: وابسته نبودن به غرب، آزادی و پیشرفت علمی ایران، سه علت مهم و اصلی بوده که آمریکا و کشورهای اروپایی را وادار به اقدام‌های کینه توزانه علیه جمهوری اسلامی کرده است.
خطیب جمعه در پایان سخنان اهمیت فراگیری علوم دینی و اسلامی را متذکر شد و پدران و مادران را به تشویق فرزندان برای یادگیری علوم‌دینی یادآور شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست