شناسه خبر: 36201

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=36201

امام جمعه اهل سنت تایباد:
چهل سال ایستادگی و مبارزه با استکبار حاصل وحدت است
امام جمعه اهل سنت تایباد گفت: امروز پس از چهل سال ازانقلاب اسلامی، مردم ما، شیعه و سنی با مشت های گره کرده در کنار هم هستند و در مقابل ملت های کفر و توطئه‌های دشمن ایستادگی می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، به نقل از خبرگزاری قدس آنلاین مولوی توکلی در مراسم یادواره شهدای وحدت این شهرستان که با حضور خانواده های معزز شهدا و ایثارگران، علمای تسنن و تشیع و سایر اقشار مردم تایباد در مجموعه فرهنگی، تاریخی مزار مولانا زین الدین ابوبکر تایبادی برگزار شد با اشاره به حضور وحدت بخش مردم شهرستان در مراسمات گوناگون، اظهار داشت: امروز پس از چهل سال از انقلاب اسلامی، مردم ما، شیعه و سنی با مشت های گره کرده در کنار هم هستند و در مقابل ملت های کفر که بر علیه امت اسلام، دین مبین اسلام و شخص اول آن یعنی پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) تلاش می کنند، ایستاده و مبارزه می کنند. این ایستادگی حاصل تفکر دینی و وحدت اسلامی بین ما است و این تفکر دینی امام راحل (ره) از قرآن مجید و سنت نبوی (ص) سرچشمه گرفته و توطئه دشمنان را خنثی کرده است.

مولوی توکلی به رخدادهای پس از انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: دشمنان، قائله کردستان، ترکمن صحرا، جدایی بلوچستان و سیستان را ساختند و شکست خوردند، تلاش کردند خوزستان را از ایران جدا کنند و به نام عربستان، نام گذاشتند، اما وحدت اقوام و مذاهب اسلامی همه نقشه های آنان را نقش بر آب کرد. در جنگ تحمیلی باز همین وحدت بود که نگذاشت یک وجب از خاک ما جدا شود، ملت ایران با وحدت همه اقوام و مذاهب خود مشت محکمی بر دهان استکبار، تجزیه طلبان و همه دشمنان زدند.

امام جمعه اهل سنت تایباد تصریح کرد: شهدایی که امروز می بینید، هم سنی و هم شیعه هستند، سردار شوشتری یک شیعه بود، اما مردم سنی بلوچستان او را برادر خود می دانستند و برادروار دوست داشتند، خب طبیعی بود که دشمن نمی توانست این محبت را تحمل کند، هرچند سردار شوشتری و سردار محمدزاده را شهید کردند، اما راه آنها ادامه پیدا کرد. پس از شهید شوشتری، مرحوم سردار منصوری و سپس سایر سرداران سرافراز سپاه ما، راه شهید شوشتری را ادامه دادند.

وی ادامه داد: امروز کشور ما در جهان نمونه است، وحدت ما خار چشمی برای دشمنان است. امام (ره) نمی خواست سنی، شیعه شود یا شیعه، سنی. بلکه می خواست هر دو همراه هم باشند و وحدت کامل داشته باشند. همین وحدت ما نمونه برای جهان اسلام بود، امروز به همسایگان شرق و غرب کشورمان نگاه کنیم، کجا چنین وحدتی بود. باید قدر این وحدت و انسجام را بدانیم و همانطور که وحدتمان گام اول انقلاب را استحکام بخشید، باید در گام دوم متحدتر باشیم تا دشمنان آرزوی تسلط بر میهن عزیز ما را به گور ببرند.

گفتنی است در پایان این مراسم، مزار شهدای آرمیده در مجموعه فرهنگی، تاریخی مزار مولانا زین الدین ابوبکر تایبادی (رح) غبار رویی و بر فراز آنها پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران به اهتزاز درآمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست