امام جمعه بانه:
کارکردن برای کسب نان حلال از جایگاه والایی در دین اسلام برخوردار است
امام جمعه بانه گفت: کارکردن برای کسب نان حلال از جایگاه والایی در دین اسلام برخوردار است ضمن اینکه باید همراه ثروت، تقوا هم وجود داشته باشد.

به گزارش شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا عبدالله حیدری در خطبه‌های نماز جمعه بانه اظهار داشت: خداوند در قرآن می‌فرماید مال دنیا قیام است یعنی وسیله‌ای است که به وسیله آن پابرجا می‌مانیم.
امام جمعه بانه افزود: پیامبر(ص) در مورد مال می‌فرماید خداوند هر کسی که مال و ثروت داشته باشد و همراه آن تقوا هم داشته باشد و از مالش ببخشد را دوست دارد و در حدیث دیگری می فرماید چقدر زیباست مال حلال نزد شخص صالح، خود از آن استفاده می‌کند و هم به دیگران کمک می‌نماید.
وی اذعان داشت: همچنین پیامبر گرامی در حدیث دیگری می‌فرمایند “کسی که دنبال مال حلال بگردد به خاطر این‌که نزد مردم دست دراز نکند و خرج خانواده خود را بدهد و به مردم کمک کند، در روز قیامت این عبد زحمتکش چهره‌اش نورانی و زیبا است.”
ماموستا حیدری ادامه داد: مال حلال با زحمت زیاد به دست می‌آید و کار یعنی قدرت و توانایی که خداوند به تو داده است و کار خیر در راهی است که نان حلال از آن پیدا شود لذا انسانی که کار می‌کند و مالی را برای خود دست و پا می‌کند خود نوعی از جهاد است.
وی تصریح کرد: در اسلام کارکردن جایگاهی والا دارد پس ما نمی‌توانیم فقط ذم مال دنیا را بکنیم اگر مال وسیله معصیت باشد جایز نیست ولی اگر برای امرار معاش باشد این کار جهاد فی سبیل‌الله است.
امام جمعه بانه به اخراج چند نفر از کارگران شرکت نفت انتقاد کرد و گفت: آیا در این شرایط اقتصادی و بیکاری، به جای اینکه برای مردم ایجاد اشتغال کنید باید آنها را بیکار کنیم.
ماموستا حیدری با اشاره به درپیش بودن ماه رمضان، ادامه داد: ماه رمضان ماه رحمت و مغفرت است لذا باید همه هوای همدیگر را داشته باشند تا فقرا هم بتوانند مایحتاج خود را تامین نمایند.
وی در بخش پایانی سخنانش به سرنوشت قوم عاد اشاره کرد که باید از آن عبرت گرفت که نباید گناه کرد و به این موضوع ایمان داشته باشیم که قدرت خداوند از همه برتر است.
ماموستا حیدری خاطرنشان کرد: از خداوند می‌خواهم ماه رمضان برای ما پر از نعمت ورحمت باشد و این گرانی و بیکاری برطرف شود و مسئولینی که توان انجام کاری دارند به فکر مردم باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست