به مناسبت نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان
کارگاه آموزشی استهلال ویژه  علما و روحانیون اهل سنت استان کرمانشاه برگزار شد
این کارگاه آموزشی با حضور علما و روحانیون اهل سنت  شهرها و بخش های کرمانشاه ، جوانرود، پاوه ،روانسر ، ثلاث باباجانی ، سرپل ذهاب و دالاهو در جوانرود برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه، به مناسبت نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان یک دوره کارگاه آموزشی استهلال ویژه  علما و روحانیون اهل سنت استان کرمانشاه برگزار شد. این کارگاه آموزشی با حضور علما و روحانیون اهل سنت شهرها و بخش های کرمانشاه، جوانرود، پاوه، روانسر، ثلاث باباجانی، سرپل ذهاب و دالاهو و برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی توسط حجت الاسلام والمسلمین قلمکاران اصفهانی استادنجوم از ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری آموزش های لازم برای آشنایی شرکت کنندگان با نحوه رویت هلال ماه، خصوصاً ماه مبارک رمضان ارائه شد.

حجت الاسلام والمسلمین قلمکاران در بخشی از سخنان خود گفت:تمام آیات خداوند در قرآن کریم فقط برای ساکنان زمین و مسلمانان نیست بلکه برای تمام عالم هستی و آشنایی با آفرینش آن است.

وی در ادامه افزود:بعضی مواقع شاهد هستیم که تفسیر قرآن را فقط برای زمینیان به کار می بریم ولی باید بدانیم این تفاسیر برای عالم هستی و حتی برای جهان آخرت هم  می باشد.

عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری در ادامه افزود:در ایران اسلامی جامعه اهل سنت و اهل تشیع هیچ بحث وقف نداریم و ان شاالله در تلاش هستیم که تمام مذاهب اسلامی به زودی به یک وحدت کلمه در مورد بحث وقف جهانی برسیم.

در ادامه معاونت  دفتر نمایندگی ولی فقیه در اموراهل سنت استان کرمانشاه گفت: هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی آشنایی روحانیون با اصول و مبانی فقهی استهلال و گامی مثبت در جهت وحدت است.

احمد محمدی افزود: نمازهای جمعه و جماعت اعیاد فطرو قربان و حج  و…مناسبت هایی هستندکه  در طول ۱۴ قرن  در گستره ای به پهنای جغرافیای  سراسر جهان اسلام  همواره برگزارشده و می شودکه این اعیاد ومراسمات شکوه و عظمت مسلمانان را به نمایش می گذارد.

وی اظهارداشت : دشمنان قسم خورده اسلام در طول سالها با گشت و گذار در منابع و متون فقهی مسلمانان بهانه هایی را دستاویز کرده اند تا صفوف مومنان و مسلمانان را دراین مراسمات از همدیگر جدا کنند و در مانور اقتدار وحدت مسلمانان شکاف ایجادکنند.

محمدی یادآورشد : بصیرت وهوشیاری مسلمانان  برای خنثی کردن توطئه های دشمنان ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست