کارگاه ویژگی‌های مسجد تراز انقلاب اسلامی در اردوی راه رضوان
کارگاه‌ تخصصی تبیین ویژگی‌های مسجد تراز انقلاب اسلامی با حضور ائمه جمعه و روحانیون، اهل سنت کشور و استان بوشهر در قالب ششمین اردوی فرهنگی زیارتی راه رضوان با سخنان حجت الاسلام والمسلمین مرویان حسینی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، کارگاه‌ تخصصی تبیین ویژگی‌های مسجد تراز انقلاب اسلامی با حضور ائمه جمعه و روحانیون، اهل سنت کشور و استان بوشهر در قالب ششمین اردوی فرهنگی زیارتی راه رضوان با سخنان حجت الاسلام والمسلمین مرویان حسینی برگزار شد.
حسینی، مساجد را مکان شکل‌گیری بیشترین عبادت‌های خالصانه و ارادت به ذات باریتعالی بیان کرد و گفت: در آیین اسلام مرکز تجمع مردم با آیین‌ها و دعاها و عبادات مسجد است و البته مسجد صرفا محل نماز و تلاوت قرآن نیست.
وی مسجد را محل عبادت و هم محلی برای گفتگوهای اجتماعی و حل مشکلات مردم عنوان کرد و افزود: مساجد محل حلقه‌های درس و بحث و مرکز نشر معارف و قوی‌ترین مجتمع تفسیر و کلام و در کل مسجد مکانی است برای عبادت با تفکر و اندیشه.
استاد حوزه با بیان اینکه مسجد پایگاه خودسازی و اعتکاف، توجه به درون و اخلاق و اصلاح رفتار و کردار، محل شکل‌گیری بسیج و مهم‌ترین خاکریز تشکل‌‌های فرهنگی، بصیرت افزایی و روشنگری‌های سیاسی است، اضافه کرد: اگر مسجد نمی‌بود فضیلت‌های اخلاقی مصداق تجربی پیدا نمی‌کرد این اخوت‌ها و برادری‌ها و برابری‌ها و محبت‌ها و مودت‌ها در مساجد شکل می‌گیرد.
حجت الاسلام مریوان حسینی در ادامه سخنان ویژگی‌های امام جماعت را بر‌شمرد و گفت: امام جماعت باید پدر معنوی و طبیب دینی و آسیب‌شناس باشد. امام جماعت بیان ساده و شیوا داشته باشد و به دیگران احترام بگذارد. بی‌شک کسی که کریمانه سخن می‌گوید کریمانه هم پاسخ می‌شنود.
وی تصریح کرد: مسجدی حیات‌بخش است که جوانان در آن حضور داشته باشند. پیامبر اسلام علی‌رغم این‌که جوان نبود اما جوانان را گرد خود جذب می‌کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست