معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش کردستان:
کارگروه بررسی و تدوین کتب ضمیمه اهل سنت تعلیمات دینی تشکیل شد
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش کردستان از تشکیل کارگروه بررسی و تدوین کتب ضمیمه اهل سنت تعلیمات دینی در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری ایکنا از کردستان، طالب محمدی، معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، از تشکیل کارگروه بررسی و تدوین کتب ضمیمه اهل سنت تعلیمات دینی در استان خبر داد و اظهار کرد: این کارگروه از سوی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش وزارت آموزش و پرورش و با حضور دکتر طباطبایی رئیس گروه معارف اسلامی دفتر تالیف کتب درسی و دبیران مؤلف اهل سنت کتب ضممیه اهل سنت تعلیمات دینی برگزار شد.

محمدی با اشاره به پیشینه مذهبی مردم استان کردستان و اهمیت موضوع تدوین کتب ضمیمه اهل سنت تعلیمات دینی، افزود: مردم این دیار همواره به معنای واقعی اهل سنت پیامبر اکرم(ص) بوده‌اند.

وی به وجود عالمان دینی نامدار در این دیار اشاره کرد و ضمن برشمردن جمعی از مشاهیر و عالمان دینی، بر لزوم بازنگری دقیق و غنی‌سازی محتوای کتب ضمیمه و دینی اهل سنت تاکید کرد.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش کردستان عنوان کرد: مطالب باید مطابق مقتضیات روز تدوین شود و تجدید نظر کلی در این کتب باید به گونه‌ای باشد که دانش‌آموزان و معلمان رضایت خاطر داشته و پاسخگویی انتظارات و نیازهای روز آنان باشد.

وی اعلام کرد: به منابع و استنادات بسیار غنی اهل سنت در این خصوص اشاره کرد و تاکید کرد: مطالب و محتوای کتب ضمیمه اهل سنت تعلیمات دینی باید غنی و پربار باشد.

محمدی در پایان با تأکید بر ضرورت حفظ وحدت و همدلی بین اهل سنت و تشیع، یادآور شد: استان فرهنگی کردستان نمونه‌ای از وفاق و وحدت عملی بوده و لذا باید به طور جد از آوردن مطالب اضافی و تفرقه برانگیز در این کتب پرهیز شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست