شناسه خبر: 2665

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=2665

امام جمعه شهر موچش:
کانون انقلاب اسلامی مساجد است
امام جمعه شهر موچش گفت: کانون انقلاب اسلامی ما مساجد است و ادامه این انقلاب هم به وجود مساجد است.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان،ماموستا علی فروتن در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع موچش اظهار کرد: خداوند بزرگ در قرآن کریم به مسلمانان و ایمانداران می فرماید از خدا بترسید و حق تقوی را بجا آورید.
امام جمعه شهر موچش خاطرنشان کرد: حق خدای بزرگ این است که از خدا اطاعت کنیم و هیچ وقت نافرمانی نکنیم و حق تقوی خدا این است که شکر او را بجا آورید.
ماموستا فروتن تصریح کرد: اینکه خوب و بد را تشخیص دهیم و از بد دوری کنیم این تقوی الهی است.
وی با بیان اینکه آخر تمام انسان‌ها مرگ است، گفت: آنچه برای انسان می‌ماند کار خیر و عمل صالح است و با چنین توشه‌ای موجب خشنودی خداوند خواهد شد.
امام جمعه شهر موچش در ادامه از مسجد هم به عنوان یکی از بهترین جایگاه‌ها و مقدس‌ترین مکان‌ها نام برد و تصریح کرد:‌ مقدس‌ترین جایگاه در این سرزمین مسجد است چون اگر در جائی مسجد نباشد آن مکان ویرانه است.
وی با بیان اینکه کانون انقلاب اسلامی ما مساجد بودند، خاطرنشان کرد: ادامه این انقلاب هم به وجود مساجد است و در قرآن در مورد آباد کردن مساجد توصیه شده است.
ماموستا فروتن تصریح کرد: مرگ مانند خواب و بیدار شدن است و انسان‌ها بعد از مرگ یا خوشحال می‌شوند و یا از اینکه چرا از فرصت دنیا به نفع آخرت استفاده نکردند به سختی پشیمان می‌شوند.
وی با بیان اینکه خداوند رحمان و رحیم است و از گناهان انسان چشم‌پوشی می‌کند، اضافه کرد:‌ خداوند برای هر کاری در این جهان سببی فراهم کرده است و توبه هم اسباب بازگشت از گناهان است.
امام جمعه شهر موچش اضافه کرد: مولوی شاعر قلب انسان را به زمینی که هفت مرتبه شخم زده و برای کاشتن آماده است تشبیه می‌کند یعنی اینکه اگر ما قلب خودت را با اطاعت و نماز و بجا آوردن امر خداوند تمیز کنیم در آن ایمان سبز می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست