امام جمعه شهر موچش
کاهش تعهدات ایران در برجام در مقابل بد عهدی‌های نظام سلطه امری عاقلانه است
امام جمعه شهر موچش گفت: بی اعتمادی و بد عهدی دولت آمریکا و برخی از متعهدان برجام بر ملت و مسئولان ایران اسلامی آشکار شده و در مقابل این بد عهدی‌های نظام سلطه، کاهش تعهدات ایران در برجام امری عاقلانه است.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا علی فروتن در خطبه‌های نماز جمعه این هفته به بد عهدی کشورهای متعهد برجام اشاره و اظهار کرد: بی اعتمادی و بد عهدی دولت آمریکا و برخی از متعهدان برجام بر ملت و مسئولان ایران اسلامی آشکار شده و در مقابل این بد عهدی‌های نظام سلطه، کاهش تعهدات ایران در برجام امری عاقلانه است.
وی خاطرنشان کرد: یکی از نشانه‌های سعادت انسان مسلمان این است که مورد رضایت خدای بزرگ قرار بگیرد.
امام جمعه شهر موچش تصریح کرد: پیغمبر گرامی اسلام(ص) می‌فرماید وقتی که ماه مبارک رمضان از راه می‌رسد بین دنیای روشن و دنیای باقی ارتباطی مستقیم ایجاد می‌شود.
ماموستا فروتن با بیان اینکه به امر خداوند تبارک و تعالی درهای رحمت الهی را بروی مسلمانان باز می‌شود، گفت: درهای بهشت در ماه رمضان باز و درهای جهنم بسته می‌شود.
به گفته وی، از آغازین روز ماه رمضان تا پایان این ماه مبارک شیطان و شیاطین به غل و زنجیر کشیده می‌شوند.
امام جمعه شهر موچش افزود:‌ نباید از مرگ غافل باشیم پیغمبراسلام(ص) می‌فرماید مرگ هدیه‌ای است از طرف خداوند متعال برای انسان، مرگ دسته گلی از طرف خدای بزرگ برای ایمان‌داران است.
ماموستا فروتن تصریح کرد: خدا در قرآن می‌فرماید آنهائی که با ایمان و راه خیر را در پیش گرفته‌اند بعد از مرگ به بهشت برین که پر از نعمت است وارد می‌شوند.
وی با تاکید براینکه نباید از مرگ غافل شویم، اذعان داشت: خدای بزرگ می‌فرماید ای کسی که ایمان آورده‌اید یاد خدا را همیشه در دل داشته باشید، مبادا اولاد، ثروت و دارائی شما را از یاد خدا غافل کند.
وی با بیان اینکه دو چیز انسان را از یاد خدا غافل می‌کند، عنوان کرد: مادیات و اولاد دو چیزی است که انسان را از یاد خدا غافل می‌کند، این در حالی است که ضرر مالی همیشه قابل جبران است اما ضرر دینی جبران نمی‌شود.
امام جمعه شهر موچش به برکات ماه مبارک اسلام از دیدگاه پیامبر مکرم اسلام پرداخت و افزود: خداوند از گناهان انسانی که با اخلاص و اعتقاد کامل روزه ماه رمضان را بگیرد گذشت و توبه‌اش را قبول می‌کند.
ماموستا فروتن عنوان کرد: خداوند بلند مرتبه هم در قرآن کریم می‌فرماید کسی که با ایمان است خدا روزه را بر او فرض کرده همانگونه که بر امت‌های قبل از اسلام فرض کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست