شناسه خبر: 7262

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=7262

نماینده ولی فقیه در کردستان
کسانی که به تفرقه می‌پردازند عید را درک نکرده‌اند
نماینده ولی فقیه در کردستان با تاکید براینکه در دین اسلام بر اتحاد مسلمانان تاکید شده و کسانی که به تفرقه می پردازند عید را درک نکرده‌اند، افزود: روز فطر روز بازگشت به فطرت انسان است و روزه به شرطی قبول است که به مستمندان و فقرا کمک شود.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسینی شاهرودی روز چهارشنبه در خطبه‌های نماز عید فطر سنندج اظهار کرد: وحدت، مقاومت و امینت رمز پیروزی ایران است که این مولفه‌ها باید همیشه حفظ شود.

وی با تاکید براینکه هر دستی بخواهد این وحدت را از بین ببرد دست دشمن است و باید قطع شود، افزود: وحدت در طول تاریخ همواره به عنوان یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها در دوام و قوام هر جامعه‌ای مورد توجه بوده است.

نماینده ولی فقیه در کردستان در ادامه از رمضان به عنوان ظرفیت و زمان تمرین تقوا نام برد و عنوان کرد: خداوند در قرآن بیان می کند که روزه را واجب کردیم برای اینکه شاید به تقوا برسید.

وی گفت: اگر تقوای الهی را پیشه خود کرده، حدود الهی را حفظ کنیم و خداوند را ناظر بر اعمالمان بدانیم او هم رحمت خود را شامل ما می کند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی‌شاهرودی اذعان داشت: مومن در این ماه تمرین کرده که با امر خدا مخالفت نکند و باید تمام ایام سال را بر این راه باشد.

وی با تاکید براینکه در دین اسلام بر اتحاد مسلمانان تاکید شده و کسانی که بر تفرقه می پردازند عید را درک نکرده‌اند، افزود: روز فطر روز بازگشت به فطرت انسان است و روزه به شرطی قبول است که به مستمندان و فقرا کمک شود.

به گفته وی، پرداخت زکات نیز با این هدف صورت می‌گیرد و زکات فطره قرار داده شده تا مستمندان و فقرا هم از این عید بهره مند شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه گفت: از رهبری در کشور برخورداریم که همه قدرت های جهان در مقابل او زانو می زنند و هر وقت صحبت می کنند آماده گوش دادن به سخنان ایشان هستند.

وی با اشاره به اینکه هرگاه بر ما سختی آمد به نفع ما تمام شد، گفت: بعد از وقوع جنگ در حوزه نظامی و تجهیزات به خودکفایی رسیده‌ایم، عنوان د اشت: امروز تحریم ها موجب شده در بسیاری از جهات به خودکفایی برسیم و توانمند شویم.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی‌شاهرودی با اشاره به سالگرد رحلت جانگدز امام خمینی (ره) یادآور شد: امام دنیا را تکان و تاریخ را دگرگون کرد، زمانی که مبارزه را آغاز کرد جهان به سمت کفر پیش می‌رفت و شرق و غرب با دین مبارزه می کردند اما او آمد و این مسیر را تغییر داد.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: امام تاکید داشتند دین و قانون الهی باید در جامعه حاکم باشد و نوع تفکر جدیدی را ارائه کرد که طرفداران خود را پیدا و در دنیا توسعه یافت تا حدی که امروز نام امام (ره) و فکر او در همه جای جهان زنده است

وی در ادامه با بیان اینکه با روحیه انقلابی و مقاومت به این نقطه رسیدیم و باید تولید را در جهات مختلف رونق دهیم و این با مدیریت جهادی اتفاق می افتد، افزود: ایران کشوری نیست که بتوان آن را کنار گذاشت به همین خاطر سیاستمداران آمریکایی از ایران می ترسند و همیشه می گویند قصد تجاوز و حمله به ایران را ندارند.

نماینده ولی فقیه در کردستان نمود این ترس را حرکت ناو جنگی آمریکا و سپس دور شدن آن از منطقه دانست و اضافه کرد: مردم ایران هیچ توجهی به این تحرکات نظامی نکردند چون که از پشتوانه مقاومت و توان نظامی کشورشان اطمینان دارند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی با تاکید بر اینکه امروز استکبار نمی تواند حق حاکمیت ملت‌ها را نقض کند، یادآور شد: روزی بود اگر مستکبرین می گفتند دولتی یا حاکمیتی در کشوری تغییر کند در عمل انجام می شد اما امروز وقتی می گویند بشار اسد یا مادورو روسای جمهور سوریه و ونزوئلا نباشد با آن مخالفت می شود و در عمل نمی توانند توطئه های خود را اجرا کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست