امام جمعه بوکان
کسانی که رفتار ناشایست نسبت به محیط زیست داشته باشند، از رحمت و محبت خداوند محروم خواهند بود
امام جمعه گفت:رعایت نکردن حجاب  شئون اسلامی در خانواده وبی حجابی پدر و مادران در خانواده  که باعث بی بند و باری و جدایی خانواده خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی، ماموستا عباس احمدی باغ امام جمعه بوکان در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک روز مسجدگفت:  هفت گروه در قیامت زیر سایه عرش خدا قرار می‌گیرند. رسول الله (صلی الله علیه وآله و سلم) می فرمایند:و از گرمای طاقت فرسای آن روز در امان می مانند. مردی که قلبش وابسته به مسجد است.

وقتی که از مسجد خارج می شود، انتظار می کشد که وقت نماز فرا برسد و به مسجد برگردد.

وی افزود: ما انسانها باید در حفظ محیط زیست کوشا باشیم و از آتش زدن محیط با طراوت و با  نشاط وزمین  هایی کشاورزی پرهیز نماییم چون گناه دارد و از نظر علمی ضرر دارد و از نظر دینی گناه که در آن حیوانات زنده سوخته می شوند.

احمدی باغ گفت: نابود کردن و تخریب محیط زیست به عنوان اعتداء (تجاوز) نام برده شده است و بر این اساس کسانی که رفتار ناشایست نسبت به محیط زیست داشته باشند، از رحمت و محبت خداوند محروم خواهند بود.

امام جمعه بیان کرد: چشم چرانی درمقابل غض بصر و چشم پوشی, به معنای نگاه خیره و شهوت آلود به نامحرم است که با انگیزه لذت طلبی جنسی انجام می شود.

وی گفت:حجاب فقط مخصوص خانم ها نیست بلکه پوشش آنهاست اما مردها چشم های خود را از گناه بپرهیزند ،زنان بی حجاب باعث گناه هایی همانند: قتل،آدم ربا،زنا خواهند شدکه زندگی خود و خانواده را نابود می کنند.

ماموستا ملا عباس احمدی  امام جمعه بوکان به زنان  و مردان توصیه نمود: از زنا دوری کنند.

وی گفت: اگر چشم خود را  از چشم چرانی  نپرهیزند و حجاب را رعایت نکنند  باعت ناامنی خواهد شد.

سپس گفت: بد حجابی و بی حجابی باعث بی امنی ،ارزش هایی که زن در جامعه  دارد از بین می برد،زنان بی حجاب یا بد حجاب مور تعرض و تعلا قرار میگیرند.

امام جمعه گفت : چشم پوشی از نگاه به نامحرم را وظیفه مسلمانان اعلام کرده و به زن و مرد توصیه کرد که مواظب چشمان خود باشند و اجازه ندهند زنان خود در مراسمات مختلف برای مردهای بیگانه آرایش کنند که باعث فساد خواهد شد.

سپس ایشان گفت: در جامعه ازدواج کاهش پیدا کرده،بی اعتمادی خانواده نسبت به همدیگر  زیاد تر شده است رعایت نکردن حجاب  شئون اسلامی در خانواده وبی حجابی پدر و مادران در خانواده  که باعث بی بند و باری و جدایی خانواده خواهند شد.

وی افزود: بنابراین حفظ حجاب و پوشش کامل اسلامی برای زنان مسلمان، واجب است و ترک آن معصیت بوده و از گناهان کبیره محسوب می‌شود و قطعاً در آخرت، عذاب خاص خود را دارد.

احمدی باغ در ادامه گفت: زنان باید دارای پوشش باشند و زینت‌های خود را جز برای محارم خود آشکار نکنند و در صدد تحریک و جلب توجه مردان دیگر نباشند. هر مسلمان چه مرد و چه زن، باید از چشم‌چرانی و نظربازی خودداری کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست