شناسه خبر: 122644

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=122644

کسب فضل و کمال، در گروه تلاش و کوشش
مولوی بدری افزود: اگر میخواهیم فضل و کمال بدست آوریم و برای جامعه مفید باشیم، همواره باید تلاش و کوشش کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان، مولوی عبدالغنی بدری معاون دارالعلوم اهل سنت زاهدان در نشست با اساتید وطلاب مدرسه علوم دینی حضرت ابوذر غفاری زاهدان گفت: از آیات قرآنی مشخص می شود که خداوند قدرت عملی کردن همه امور را دارد، اما از قدرت خود کار نگرفته و همه کارها را وابسته به تلاش ما کرده است.
وی خاطر نشان کرد: دنیا دار أضداد است، کفر و ایمان، نور و تاریکی، محاسن و‌ بدیها همواره وجود داشته‌اند اما؛ فقط خوبیها هستند که با تلاش بدست می آیند.
مولوی بدری افزود: اگر میخواهیم فضل وکمال بدست آوریم و برای جامعه مفید باشیم همواره باید تلاش و کوشش کنیم. اساتید مدارس باید از جان ودل برای طلاب مایه بگذارند زیرا که فرزندان حقیقی ما همین طلاب هستند چون آرمان های ما توسط طلاب باقی می مانند.
وی اظهار داشت: طلاب عزیز، چشم همه اقشار جامعه به شما دوخته شده و آنها منتظر خدمات شما هستند. بنابر این شما باید با تلاش و پشت کار خود را برای خدمت رسانی به جامعه آماده کنید.
مولوی بدری تصریح کرد: طلاب گرامی سعی کنید در همه رشته های علمی تبحر کسب کنید وبا کوله باری پر از علم و معرفت به آغوش جامعه بروید. کسب مهارت بدون مجاهده امکان پذیر نیست و مجاهده اینست که شخص بیشتر از وظیفه روز مره خود به فعالیت بپردازد. طلاب ما برای اصلاح جامعه کمر همت را ببندند و این را بدانند که ابتدا باید خودرا اصلاح کنند، زیرا بدون اصلاح نفس اصلاح جامعه محقق نمی شود.
وی بیان کرد: طلاب همیشه با اراده بلند به آینده بنگرند چراکه انسان به میزان اراده خود به اهدافش می رسد. علماء نباید به این خدمت اندک بسنده کنند وهمواره مثل دنیاداران در فعالیت دینی خود زیاده خواه باشند.

فهرست