امام جمعه و جماعت مسجد سیمینه بوکان
کسی که برای اداره زندگی خانواده اش تلاش می کند، مانند کسی است که در راه خدا جهاد می کند
ماموستا قادر پور گفت: انسانها امروز در معاملات خیلی مواظب باشند که در معامله کردن دچار مال حرام نشوند ، مال حرام زندگی انسان را نابود می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی، ماموستا عمر قادر پور امام جمعه و جماعت مسجد سیمینه بوکان گفت: به دنبال روزی حلال رفتن، بر هر مرد و زن مسلمان لازم است.» طَلَبَ الحَلالِ فَریضَهٌ عَلی کُلِّ مُسسلِمٍ وَ مُسِْلِمَهٍُ؛

وی بیان کرد : خدا دوست می دارد که بنده اش را در راه کسب حلال در رنج و زحمت ببیند

وی افزود:پیامبر (ص)می فرمایند: کسی که برای اداره زندگی خانواده اش تلاش می کند، مانند کسی است که در راه خدا جهاد می کند.

قادر پور گفت: اسلام انسان را در کسب روزی و به دست آوردن متاع زندگی آزاد گذارده، امّا هرگز اجازه نداده که او در این راه، مسیری را پیش گیرد که اخلاق را فاسد گرداند و او را در معرض سقوط قرار دهد و یا موجب فساد در جامعه شود.

وی گفت:خداوند متعال می فرمایند: وَتَرَی کَثِیرًا مِّنْهُمْ یُسَارِعُونَ فِی الإِثْمِ وَالْعُدْوانِ وَأَکْلِهِمُ السُّحْتَ لَبِئْسَ مَا کَانُواْ یَعْمَلُونَ بسیاری از آنان را می بینی که در گناه و تعدّی و خوردن مال حرام، شتاب می کنند. چه زشت است کاری که آنجام می دادند.

ماموستا ملا عمر قادرپور در ادامه افزود: ما انسانها کسب و روزی که خداوند به ما اعطا نمود باید بطور صحیح و درست استفاده کنیم

کسب حلال روزی انسان را می افزاید.

سپس گفت: هر مسلمانی حق دارد به فعالیت های حیاتی مختلف بپردازد و به انواع کارو کوشش و سرمایه گذاری در زمینه های متفاوت و انجام کار مفید برای آنان که به مصالح ایشان گرچه مسلمان نباشد ، تلاش میکند ،دست یازد تا سود خود را ببرد و مردمان دیگر نیز از عملکرد او بهرمند شوند.

امام جمعه و جماعت گفت : پیامبر اکرم(ص)می فرمایند: کسی که مالی را از راه غیر حلال به دست آورد ، آن مال توشه و مرکب او به طرف آتش جهنم خواهد بود.

سپس ایشان گفت: انسانها امروز در معاملات خیلی مواظب باشند که در معامله کردن دچار مال حرام نشوند ، مال حرام زندگی انسان را نابود می کند.

وی افزود: یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لا تَأْکُلُوا أَمْوالَکُمْ بَیْنَکُمْ بِالْباطِلِ إِلَّا أَنْ تَکُونَ تِجارَهً عَنْ تَراضٍ مِنْکُمْ وَ لا تَقْتُلُوا أَنْفُسَسَکُمْ إِنَّ اللَّهَ کانَ بِکُمْ رَحِیماً* وَ مَنْ یَفْعَلْ ذلِکَ عُدْواناً وَ ظُلْماً فَسَوْفَ نُصْلِیهِ ناراً وَ کانَ ذلِکَ عَلَى اللَّهِ یَسِیراً] اى اهل ایمان! اموال یکدیگر را در میان خود به باطل [و از راه حرام و نامشروع ] مخورید، مگر آن که تجارتى از روى خشنودى و رضایت میان خودتان انجام گرفته باشد و خودکشى نکنید؛ زیرا خدا همواره به شما مهربان است.* و هر که خوردن مال به باطل و قتل نفس را از روى تجاوز [از حدود خدا] و ستم [بر خود و دیگران ] مرتکب شود، به زودى او را در آتشى [آزار دهنده و سوزان ] درآوریم؛ واین کار بر خدا آسان است.

یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا کُلُوا مِنْ طَیِّباتِ ما رَزَقْناکُمْ وَ اشْکُرُوا لِلَّهِ إِنْ کُنْتُنْتُمْ إِیَّاهُ تَعْبُدُونَ ى اهل ایمان! از انواع میوه ها و خوردنى هاى پاکیزه اى که روزى شما کرده ایم بخورید و خدا را سپاس گزارید، اگر فقط او را مى پرستید..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست