خطیب نماز جمعه سنندج:
کشاورزی محور اصلی توسعه در کردستان است/ضرورت تبیین الگوی سبک زندگی ایرانی اسلامی برای بانوان
خطیب نماز جمعه سنندج از کشاورزی به عنوان یکی از اصلی‌ترین محورهای توسعه در این استان نام برد و اظهار کرد: کشورهای توسعه یافته با استفاده بهینه از منابع خدادادی توانسته‌اند به توسعه برسند این روند باید به عنوان یک اولویت مهم مورد توجه همه مردم و مسوولان قرار بگیرد.

به گزارش شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهر سنندج اظهار کرد: تلاش برای کسب روزی حلال امری واجب و ضروری است، که البته مسئولان باید برای اشتغال‌زایی و رفع مشکل بیکاری جوانان در این استان تلاش جدی داشته باشند.

وی به توجه ویژه آموزه‌های اسلامی در خصوص کسب روزی حلال و اشتغال گریز کوتاهی زد و اذعان کرد: خداوند انسان‌هایی را که کسب روزی حلال می‌کنند، دوست دارد و برکات به زندگیشان جاری می‌سازد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس احادیث انسان در اثر فقر ممکن است به سمت کفر برود، افزود: وضعیت بیکاری جوانان در استان نگران کننده است، مسئولان باید به پشتوانه سرمایه گذاران فعالیت های خود را در راستای توسعه طرح‌های اشتغال زایی و رفع بیکاری معطوف سازند.

خطیب نماز جمعه سنندج خاطرنشان کرد: در هفته جهاد سازندگی و محیط زیست قرار داریم که این ایام را به تمام فعالین این عرصه تبریک می‌گویم.

ماموستا رستمی از کشاورزی به عنوان یکی از اصلی‌ترین محورهای توسعه در این استان نام برد و اظهار کرد: کشورهای توسعه یافته با استفاده بهینه از منابع خدادادی توانسته‌اند به توسعه برسند این روند باید به عنوان یک اولویت مهم مورد توجه همه مردم و مسوولان قرار بگیرد.

به گفته خطیب نماز جمعه سنندج، حراست از منابع آب و خاک و تلاش برای استفاده بهینه از محیط زیست وظیفه احاد مردم است که در دین اسلام به آن تاکید فراوان شده است.

وی با بیان اینکه همه باید نسبت به حفاظت از محیط زیست به عنوان سرمایه‌های خدادادی احساس مسئولیت جدی داشته باشند، گفت: این سرمایه‌های خدادادی باید نسل به نسل به دست آیندگان برسد که لازمه تحقق این مهم عزم همگانی است.

وی در ادامه از نماز جمعه به عنوان نماد اتحاد مسلمانان نام برد و گفت: اجتماع دشمن‌شکن مسلمانان در نماز جمعه برکتی الهی در راستای تقویت انسجام اجتماعی است که موجب افتخار برای جامعه مسلمانان است.

امام جمعه موقت سنندج همچنین در خطبه‌های این هفته به جایگاه بانوان در آموزه‌های اسلامی پرداخت و اذعان داشت: زنان مسلمان مایه شرف و آبروی جامعه اسلامی هستند.

به گفته وی، بانوان مسلمان باید با حفاظت از حجاب و عفاف نقش خود را در راستای تعالی و سلامت جامعه به درستی ایفا کند.

ماموستا رستمی افزود: انتظار می‌رود بانوان جامعه با مدنظر قراردادن آموزه‌های قرآنی از سلامت معنوی خویش حفاظت کنند و خود را در برابر توطئه‌های ضدهویتی دشمنان مصون دارند.

وی تصریح کرد: خداوند تبارک و تعالی در آیات متعدد قرآن بر ضرورت رعایت حجاب و عفاف اسلامی تاکید کرده است.

ماموستا رستمی بر تبیین الگوی سبک زندگی ایرانی اسلامی برای زنان جامعه تاکید کرد و گفت: زنان ایمان‌دار باید از شرف و کرامت خود حفاظت و گول ظواهر دنیوی را نخورند تا گرفتار غذاب سخت الهی در آخرت نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست