شناسه خبر: 11131

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=11131

امام جمعه بوکان
کشتن انسانها را از ناحیه هر کسی باشد محکوم می کنیم
ملت کرد، در طول تاریخ حتی قبل از اسلام مشهور بود به ملت با شرف ،با غیرت،با ناموس واز این منظر بسیار حساس بوده است. متاسفانه حالا بعضی از زنان و شاید بعضی از مردها کاری انجام داده اند که فرهنگ از بیگانه میگیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجانغربی، ماموستا عباس احمدی باغ امام جمعه مسجد جامع بوکان در خطبه های این هفته ضمن محکوم کردن ترور ۳ تن از رزمندگان سپاه پاسداران انقلابی اسلامی اخیر در پیرانشهر اعلام نمود :

ما کشتن انسانها را از ناحیه هر کسی باشد محکوم می کنیم علی الخصوص ترور رزمندگانی که حافظ امنیت وآرامش این ملت هستند. کسانی که عامل این جنایت بودند عامل بدبختی ملت ما هستند و می خواهند ملت را به نا امنی و ناراحتی بکشانند ازخداوند متعال می خواهیم اگر قابل اصلاح بودند اصلاح شوند در غیر این صورت محو و نابود شوند.و از پروردگار متعال خواستارم  روح این رزمندگان را به بهشت شاد کند وعلو درجات را نصیبشان گرداند.

امام جمعه بوکان تاسیس شورای نگهبان را تبریک گفت وافزود:  این نهاد، در کمال امانت داری از رای مردم صیانت می نماید و کسانی که نامزد خواهند شد را در اوج عدالت تایید یا رد صلاحیت می کنند تا آنان که اصلح و صلاح برای این مملکت هستندبه مجلس راه یابند.

ماموستا عباس احمدی باغ در خطبه دوم به موضوع حجاب و عفاف پرداخت : و سالروز حجاب وعفاف را به خواهرانی که عفیفه و پاکدامن هستند و حجاب را رعایت می کنند تبریک گفت و برای کسانی که حجاب را رعایت نمیکنند دعای هدایت نمود.

ایشان در ادامه گفت: خداوند متعال در قرآن کریم می فرمایند : (قُل لِّلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَیَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ  ذَلِکَ أَزْکَى لَهُمْ  إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا یَصنَعون) به مردان با ایمان بگو دیده فرو نهند و پاکدامنى ورزند که این براى آنان پاکیزه‏ تر است زیرا خدا به آنچه مى کنند آگاه است.

وی افزود : (وَقُلْ لِلْمُؤْمِنَاتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَیَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَلْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَى جُیُوبِهِنَّ) و به زنان با ایمان بگو دیدگان خود را [از هر نامحرمى] فرو بندند و پاکدامنى ورزند و زیورهاى خود را آشکار نگردانند مگر آنچه که طبعا از آن پیداست و باید روسرى خود را بر سینه خویش [فرو] اندازند.

ماموستا عباس احمدی باغ اشاره کرد: احکام قرآن، سنت پیامبر(ص)، شریعت اسلام بطور کلی تنها برای زنان نیست بلکه برای زنان و مردان ایماندار،زنان و مردان نماز خوان ، زنان روزه دار و مردان روزه دار به بطور عام می باشد وتکلیف این اوامر ونواهی بر دوش تمامی آنان گذاشته شده است و اوامرالهی برای همه است که  آنرا رعایت کنند که یکی از این احکام حجاب است که باید آن را رعایت کنند تا آبرو وارزش و شان این قشر از جامعه حفظ شود وحجاب را سعادتی برای زنان اعلام نمود.

امام جمعه با استناد به حدیث مبارک رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم که می فرمایند

بدترین زنان و بدترین دختران در بین امت اسلامی زنانی هستند. که بطور عریان در خیابان و کوچه یا تالار یا در مراسمات سر و سینه خود را لخت می کنند ، اینها بدترین ها برای جامعه ما هستند و مایه ننگ آنند که لباس می پوشند اما لخت وعریانند.

پیامبر(ص)می فرمایند :نه پوشیده هستند و نه لخت ، بلکه قسمتی پوشیده و قسمت دیگر لخت و عریان است در واقع عریانند که می خواهند تظاهر به مد نمایند.

احمدی باغ در ادامه با مضر خواندن استفاده بی رویه از فضای مجازی گفت: این مدلها را از ماهواره و فضایی مجازی و اروپا گرفته اند و گفتند ملت کرد، در طول تاریخ حتی قبل از اسلام مشهور بود به ملت با شرف ،با غیرت،با ناموس واز این منظر بسیار حساس بوده است. متاسفانه حالا بعضی از زنان و شاید بعضی از مردها کاری انجام داده اند که فرهنگ از بیگانه می گیرند. فرهنگ اسلامی،فرهنگ ایرانی وفرهنگ کرد بودن را زیر پاگذاشته اند واز رسوم و آداب کردیت و لباس اسلامیت خارج می شوند و به فرموده  پیامبر خدا (ص) ، لباس دارند اما حالتی  عریان مانند دارند و در بازار می گردند ومردم را منحرف وبه گناه می کشانند.

وی در بخش پایانی خطبه،زنان را به رعایت حجاب  توصیه نمودند و رعایت نکردن آن را موجب عذاب اخروی دانست واعلام کرد که عدم رعایت حجاب از گناهان کبیره محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست