مدرس مدرسه علوم دینی نور بناور:
کشورهای اسلامی هرچه سریع تر حمایت قاطع خود را از مسلمانان هند اعلام نمایند
مدرس مدرسه علوم دینی نور بناور ضمن محکومیت کشتار مسلمانان در هند گفت: کشورهای اسلامی هرچه سریع تر حمایت قاطع خود را از مسلمانان هند اعلام نمایند.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان،آخوند نیاز قلیچ حنفی در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن محکومیت کشتار مسلمانان در هند گفت: وحشی گری و تنگ نظری همیشه موجب پسگرایی و از دست دادن استعدادها و مانع پیشرفت ملت ها و دولت ها بوده است.
وی تصریح کرد: هندوها با این اعمال و رفتار خود همبستگی ملی ملی خود را به مخاطره انداخته و ددمنشی خود را به اثبات رساندند.
این روحانی اهل سنت گفت: انتظار می رود کشورهای اسلامی حمایت قاطع خود را از مسلمانان هند اعلام نموده و دولت هند را نیز به جرم همکاری و سکوت معنادار به ددمنشان در دادگاه جهانی محاکمه نمایند.
آخوند نیاز قلیچ حنفی ضمن ابراز تاسف و نگرانی از وضعیت مسلمانان هندوستان افزود: انتشار تصاویر دلخراش تکان­ دهنده شکنجه، کشتار زنان و مردان و کودکان بی ­دفاع مسلمان به دست هندوهای افراطی قلب همه آزادی‌خواهان جهان را به درد آورده است.
وی اظهار کرد: متأسفانه این جنایات اسفناک و دردآور در سکوت رسانه‌های بین‌المللی در حال انجام است و سران کشورهای اسلامی و سازمان‌های حقوق بشری فقط نظاره‌گر بودن این مصیبت را اختیار کردند.
مدرس مدرسه علوم دینی نور بناور خاطر نشان کرد: بی‌شک مردم هند با آن همه سابقه و فرهنگ کهن خود، زندگی آرامی که در طول تاریخ با ادیان مختلف و مذاهب متعدد در کنار هم داشته‌اند را حفظ می‌کنند و اجازه نخواهند داد عده‌ای آتش تفرقه را در آن کشور ایجاد کنند و شعله‌ور سازند.

فهرست