بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
کمپین مسلمانان نیوزیلند برای زدودن تصورات غلط از اسلام
مسلمانان نیوزیلند کمپینی را برای زدودن تصورات غلط درباره اسلام از ذهن غیر مسلمانان به صرف کیک و قهوه به راه انداخته اند.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، مسلمانان نیوزیلند کمپینی را برای زدودن تصورات غلط درباره اسلام از ذهن غیر مسلمانان به صرف کیک و قهوه به راه انداخته اند.

«دیدار با یک مسلمان» کمپینی است که دو تن از رهبران اسلامی در نیوزیلند به راه انداخته اند تا فضایی باز را برای پرسش و پاسخ درباه اسلام و مسلمانان به راه بیندازند.

«مستنصر قمر»،یکی از رهبران مسلمان در نیوزیلند در این باره گفت: پرسش های زیادی درباره مفهموم جهاد در اسلام،حق زنان و غیره در این جلسات از مسلمانان پرسیده می شود.

«دیدار با یک مسلمان» بخشی از طرح های مختلف از جمله برگزاری نمایشگاه قرآن،جلسات پرسش و پاسخ،گفتگوهای عمومی ،درهای باز مساجد و دیگر مراسم است که برای از بین بردن تصورات غلط درباره مسلمانان در نیوزیلند برگزار می شود.

در این برنامه گروهی از جوانان مسلمان به شهرهای سراسر نیوزیلند از جمله «ولینگتون» ،« تائورانگا» ، «ریفتون» ،« امبرلی» و غیره برای معرفی اسلام حقیقی سفر می کنند .

این جوانان مسلمانان تیشرت های به تن دارند که روی آنها نوشته شده است « من یک مسلمان هستم ،هر سوالی داری از من بپرس».

کیک و قهوه برای پذیرایی از همه افرادی که برای مطرح کردن پرسش های خود نزد مسلمانان می آیند در نظر گرفته شده است.

 

فهرست