شناسه خبر: 46324

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=46324

امام جمعه اهل سنت زاهدان:
کمک به سیل‌زدگان بر هر مشغله دیگر ترجیح دارد
امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به اینکه در بارش های سنگین و سیلابی به مردم بلوچستان خسارت زیادی وارد آماده است گفت: در شرایط کنونی تلاش برای تامین نیازهای اولیه آسیب دیدگان و کمک فوری به سیل‌زدگان بر هر مشغله دیگر ترجیح دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری ایسنا، مولوی عبدالحمید با حضور در مناطق سیل زده بلوچستان و در بازدید از کمپ جمع‌آوری کمک‌های موسسۀ خیریۀ محسنین زاهدان واقع در دارالعلوم نوبندیان چابهار بیان کرد: طلاب، فعالان تبلیغی و اقشار مختلف جامعه تا زمانی که بحران برطرف می‌شود، به مردم سیل‌زده رسیدگی کنند.

وی افزود: کسانی که خداوند به آن‌ها مال و سرمایه داده با مال‌شان به صحنه بیایند و کسانی که مال ندارند با جان به میدان بیایند.

مدیر دارالعلوم مکی زاهدان اظهار داشت: همه همت کنند و سواره و پیاده خود را به‌جاها و مکان‌هایی که سخت‌تر است برسانند و به مردم مصیبت‌زده کمک کنند.

مولوی عبدالحمید همچنین در دیدار با مردم دهستان سند میرثوبان حوزه دشتیاری بیان کرد: خدا بندگانش را با نقصان مال و جان آزمایش می‌کند بنابراین جای شکر است که ضایعات و تلفات بیشتر نشده‌اند، باید صبر و استغفار کرد و بیشتر به خداوند رجوع کنیم.

امام جمعه اهل سنت زاهدان افزود: باید این حوادث ما را بیدار کنند که کوتاهی‌های خود را در انجام «اعمال نیک» و اقامه «نمازها» برطرف کنیم و صادقانه به‌سوی پروردگارمان برگردیم.

مولوی عبدالحمید اظهار داشت: مردم در گوشه‌گوشه کشور جنبیده‌اند تا شما را کمک کنند، کمک های مردم سرازیر است و ان‌شاءالله در بین‌تان توزیع خواهد شد.

مدیر دارالعلوم مکی زاهدان ادامه داد: خداوند متعال قحطی و خشکسالی را برطرف کند که نقصانش کمتر از سیلاب نبوده و امیدوارم منطقه سرسبز و آباد شود تا مردم بتوانند از این زمین‌های حاصلخیز از طریق زراعت استفاده کنند.

مولوی عبدالحمید گفت: گرچه سیلاب ظاهراً نقصان است، ولی امید است که نتایجش خیر باشند و به رحمت الهی تبدیل شود و با رحمت به پایان برسد و بنابر این علاج این آفات «توبه»، «استغفار»، «رجوع الی الله» و «دعا» است.

امام جمعه اهل سنت زاهدان به مردم توصیه کرد: خدا را زیاد «یاد» و «شکر» کنید که با لطف خود ما را از ضایعات بیشتر حفاظت کرد.

مولوی عبدالحمید افزود: خداوند به شما «صبر» و «استقامت» عطا کند، شما تنها نیستید، مردم استان و کشور در کنار شما هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست