امام جمعه گنبد کاووس:
کودکان را جهت تعلیم و تربیت به کلاس های قرآنی و احکام هدایت کنید
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با اشاره به شروع تعطیلات تابستانه مدارس، از اولیاء دانش آموزان خواست تا این فرصت را مغتنم شمرده و فرزندان خود را جهت فراگیری قرآن و احکام دینی به کلاس های آموزشی هدایت نمایند.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند عبدالکریم جاور در نماز جمعه این هفته اهل سنت گنبد کاووس اظهار کرد: دوران کودکی، سنین ۷ الی ۱۰ سال طلایی ترین دوره آموزش برای فرزندان است و توصیه من به پدران و مادران این است که فرزندان خود را به اشکال مختلف تشویقی به کلاس های قرآن و احکام که در مکتب های تابستانی مساجد دایر شده هدایت نمایند.
وی تاکید کرد: آموزش معارف و اخلاقیات اسلامی برای کودکان از مهم نیازهای فرهنگی فرزندان ما است و از اولویت بیشتری نسبت به آموزش سایر علوم برخوردار می باشد.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس نقش خانواده در تربیت فرزندان را بسیار اساسی و تاثیرگذار عنوان کرد و اظهار داشت: والدین معلم و الگوی نخست فرزندان هستند و پدران و مادر در خانه با محبت، نیک گویی، پوشش مناسب اسلامی و عمل به فرایض دینی می توانند سرمشق خوبی برای فرزندان بوده و تاثیر بسزایی در تربیت آنان داشته باشند.
آخوند عبدالکریم جاور تصریح کرد: حجاب امری مختص زنان و تنها برای رعایت پوشش اسلامی نیست، بلکه در اصل حجاب حکمی جهت دوری جستن اعمال خلاف دین است و هم شامل حال مردان و هم زنان می شود.
وی اظهار داشت: اعمال، کردار، رفتار و ظاهر شما اولیاء هرگونه باشد فرزندان نیز همانگونه پرورش خواهند یافت، پس سعی کنید الگوی اسلامی مناسبی برای فرزندان باشید و چنانچه فرزندان ما با محوریت دین و ایمان تربیت و زندگی کنند آینده ای روشن و در صراط مستقیم خواهند داشت.
وی افزود: اگر در تعلیم و تربیت فرزندان آموزش علوم و زبان های خارجی را در اولویت قرار دهید آنها نیز به سوی فرهنگ خارجی گرایش خواهند یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست