با حضور نماینده مقام معظم رهبری صورت پذیرفت؛
گردهمایی ائمه جمعه و جماعات، مدیران و مدرسین مدارس علوم دینی و امیران جماعت تبلیغ شهرستان خاش
آیت الله محامی گفت: همه باید تلاش نماییم تا تحت قوانین و مقررات نظام جمهوری اسلامی ایران با لا ابالی گری و انحرافات فکری و اخلاقی و توسعه جریان کفر مقابله و مواجهه نماییم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ گردهمایی ائمه جمعه و جماعات مدیران، مدرسین مدارس علوم دینی و امیران جماعت تبلیغ اهل سنت در شهرستان خاش برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دهقان امام جمعه شهرستان خاش در راستای تبلیغ دین وظایفی را برای مبلغین ترسیم نمود و ابراز داشت: مبلغین دینی می‌بایست با توجه به سنت نبوی به تبلیغ شریعت محمدی بپردازند.
وی با اشاره به اشتراکات بسیار زیاد بین تشیع و تسنن دشمن شناسی را از مهم‌ترین مسائل پیش روی علمای شیعه و سنی توصیف نمود و بیان داشت: باید در تریبون ها مختلف تقوای الهی را لحاظ نمود و از مطرح نمودن سخنان تفرقه آفرین پرهیز کرد.
در ادامه مهندس یوسفی فرماندار شهر خاش با اشاره به سیلاب های اخیر در این شهرستان اظهار داشت: ممکن است برخی سیل را تهدیدی برای شهرستان بیان کنند اما این سیل علاوه بر خسارت های محدودی که به بار آورد تعامل و همدلی بین مردم و مسئولین را ارتقا بخشید.
وی با اشاره به توطئه های دشمنان نظام و انقلاب اسلامی و تصویب تحریم ها و تهدید ملت ایران در دوران های مختلف خاطرنشان کرد: درست است دشمن در مقاطعی به زعم خود گسست هایی بین مردم به وجود آورده است اما نهایتاً بازنده قطعی ماجرا سران استکبار جهانی و دشمنان ملت ایران می باشند.
وی با اشاره به انتصاب آیت الله محامی به نمایندگی مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان توسط مقام عظمای ولایت ابراز داشت: انتخاب آیت الله محامی برای نمایندگی ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امامت جمعه شهرستان زاهدان تصمیمی سنجیده و بسیار دقیق از ناحیه دیده بان همیشه بیدار انقلاب اسلامی بوده است.
مهندس یوسفی اعتماد متقابل بین مردم و مسئولین را سرمایه ای گران برای نظام دانست و خاطر نشان کرد: از برکات انقلاب اسلامی ایران صدها مدرسه علمیه و هزاران طلبه و فارغ التحصیل علوم دینی در جامعه اهل سنت می باشد که در مقایسه با دوران قبل از انقلاب رشد بسیار زیادی داشته است.
در ادامه مولوی محمد عثمان قلندرزهی امام جمعه مسجد الخلیل شهرستان خاش و مدیر مدرسه علوم دینی مدینه العلوم این شهرستان نیز ضمن خوش آمد گویی به آیت الله محامی و هیئت همراه ایشان بیان داشت: خرسندیم که مقام معظم رهبری شخصیتی به مثل آیت الله محامی را که سابقه حضور در استان سیستان و بلوچستان را نیز داشته است با درایت و تیزبینی انتخاب نموده اند.
وی افزود: جامعه اهل سنت سیستان و بلوچستان همانگونه که در دوران تصدی نمایندگی ولی فقیه توسط آیت الله سلیمانی با ایشان همراه بوده اند هم اکنون نیز در خدمت آیت الله محامی خواهند بود.
وی دو فاکتور رعایت حقوق الله و حقوق بندگان خدا را برای رسیدن به موفقیت اساسی دانست و گفت: اگر حقوق الله و حقوق العباد را رعایت کنیم رستگار می‌شویم.
وی با اشاره به فرصت حکومت اسلامی که در اختیار ما قرار گرفته است عنوان داشت: امروز خداوند متعال به جهت حکومت جمهوری اسلامی ایران فرصتی بی نظیر را در اختیار ما قرار داده است تا دین مبین اسلام را ترویج نماییم؛ به همین جهت وظیفه علماء نسبت به دوران پیش از انقلاب بسیار سنگین تر گردیده است.
در پایان نماینده مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه از اظهار لطف همه حضار خصوصاً علمای گرام و مسئولین عزیز نسبت به خویش کمال سپاسگزاری را ابراز داشت.
وی در ادامه با اشاره به رسالت نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) و استفاده آن حضرت از ابزار تبلیغی برای ترویج اسلام عزیز بخاطر نشان کرد: در عصر کنونی علما ورثه انبیای الهی می باشند و وظیفه انذار و تبشیر جامعه را به عهده دارند.
وی با اشاره به توسعه مدارس علوم دینی و مساجد اهل سنت در دوران پس از انقلاب اسلامی ایران ابراز داشت: نعمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با وجود رهبری حکیم و فرزانه به علاوه گسترش فضاهای معنوی و مراکز علوم دینی از الطاف خداوند متعال بر ما می باشد که جای بسی شکرگزاری دارد.
امام جمعه معزز شهرستان زاهدان نگاه مثبت و افق دید بلند مقام معظم رهبری نسبت به حوزه های علمیه اهل سنت، اقوام و مذاهب گوناگون در ایران را نعمت دیگری از ناحیه خداوند متعال برشمرد و گفت: همه باید تلاش نماییم تا تحت قوانین و مقررات نظام جمهوری اسلامی ایران با لا ابالی گری و انحرافات فکری و اخلاقی و توسعه جریان کفر مقابله و مواجهه نماییم.
آیت الله محامی در ادامه با اشاره به لزوم دوری از افراط و تفریط در جامعه اسلامی خاطرنشان کرد: تلاش برای تبلیغ و ترویج معارف دینی صحیح به مردم و تربیت جامعه با اخلاق و اعمال اسلامی مضاف بر شناخت درست از دشمن و توطئه های وی از مهم ترین عناصر برای افزایش وحدت حقیقی و دوری از تفرقه می باشد.
وی در ادامه توسعه شهرستان خاش را خوب توصیف نمود و گفت: با وجود اینکه فعالیت‌های بسیار خوبی در شهرستان خاش صورت گرفته است اما تا رسیدن به سر منزل مطلوب فاصله داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست