عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت؛
گروه های جهادی بسیج در بازسازی مناطق سیل زده استان گلستان سنگ تمام گذاشتند
حضور گروه های جهادی بسیجی در کنار همه ی اقشار مردم در کمک رسانی به سیل زده های استان گلستان بسیار دلگرم کننده بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آخوند قربان محمد اونق عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن به عنوان اولین سخنران سی و سومین جلسه ادوار و اولین جلسه شورای برنامه در سال جاری با سلام و درود به روح بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و آروزی سلامتی و عزت برای رهبر معظم انقلاب مطالب خود را آغاز نمود.

وی موضوع استهلال را به عنوان اولین مطلب سخنان خویش مطرح کرده و به برگزاری دو جلسه ستاد استهلال استان گلستان با حضور علمای اهل سنت و نماینده ولی فقیه در این استان اشاره کرد و افزود: ملاک رویت هلال ماه مبارک رمضان و شوال حکم حاکم اسلامی یعنی دفتر مقام معظم رهبری است.

وی از قول آیت الله نورمفیدی امام جمعه گرگان بیان داشت: تنها موضوعی که می تواند اهداف انقلاب اسلامی را در جهان متجلی نماید، وحدت امت اسلامی بوده و مصداق این وحدت اقامه ی نماز عید سعید فطر در یک روز توسط همه ی مسلمانان عالم است.

آخوند قربان محمد اونق در بخش بعدی سخنان خود به گام دوم انقلاب اسلامی نیز گریزی زد و تبیین این بیانیه را یکی از وظایف علما دانسته و گفت: با هر روشی می بایست جامعه مخاطب مدارس علوم دینی اهل سنت یعنی طلاب و روحانیون را با مبانی بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری آشنا نموده و بر ایشان تبیین نماییم.

امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن به سیل اخیر استان گلستان نیز اشاره کرد و از همه مسئولینی که در امداد رسانی به مردم سیل زده دخیل بودند تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: سیل در گلستان نمود بارز وحدت اسلامی در میان مردم ایران اسلامی بوده است.

وی افزود: گروه های جهادی و بسیج مستضعفین در بازسازی و امدادرسانی مناطق سیل زده استان گلستان سنگ تمام گذاشتند.

وی با آرزوی تحقق  اهداف انقلاب اسلامی در گام دوم به رهبری مقام معظم رهبری به سخنان خود پایان داد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست