در حاشیه مراسم افتتاحیه مدرسه علوم دینی وحدت مطرح شد؛
گزارشی از اقدامات و عملکرد دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه
در حاشیه مراسم افتتاحیه مدرسه علوم دینی وحدت شهرستان ثلاث باباجانی گزارشی از اقدامات و عملکرد دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه توسط محمدی جانشین این دفتر با حضور مسئولین ارائه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه احمد محمدی معاون فرهنگی و امور اجتماعی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه صبح امروز در مراسم افتتاح مدرسه علوم دینی وحدت در شهرستان ثلاث باباجانی ابراز داشت: هدف از تشکیل شورای برنامه ریزی، به منظور تامین نیازهای فرهنگی و آموزشی جامعه اهل سنت و ساماندهی امور فرهنگی و نشر فرهنگ تقریب مذاهب اسلامی و همچنین ارتقاء کیفی مدارس علوم دینی تشکیل شد.

جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه با اشاره به اینکه این دفتر زیر مجموعه دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی است، گفت: مجوز تاسیس مدارس توسط دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی صادر می شود.

وی با اشاره به برخی خدمات شورای برنامه ریزی خاطرنشان کرد: برخورداری از معافیت تحصیلی تا پایان تحصیل و تبلیغ، برخورداری از بیمه تامین اجتماعی با احتساب سنوات، فراهم نمودن زمینه دریافت مدرک تحصیلی تا مقطع دکترا و برخورداری از کمک هزینه تحصیلی ماهیانه (شهریه) از جمله برخی خدمات ارزنده دبیرخانه و دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه است.

محمدی یادآور شد: کمک هزینه ازدواج، برنامه های فرهنگی و آموزشی زیارتی و سیاحتی، پژوهشی ورزشی، تربیت مربی، مسابقات قرآنی ،شرکت در دوره های رایگان توانمندسازی، طرح سرباز روحانی، تجهیز مدارس از نظر امکانات اداری نیز بخش هایی از خدمات این نهاد در مناطق اهل سنت می باشد.

این مسئول بیان داشت: در طول سابقه دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه زمینه اعزام بیش از ۲۰۰ نفر از ماموستاها را به سفر حج تمتع و عمره فراهم نموده اند و تمامی روحانیون بالای ۶۰سال تحت عنوان معمرین در حال دریافت مستمری دریافت می کنند همچنین تمامی روحانیونی که از بدو انقلاب تاکنون فوت نموده اند و هیچ گونه سابقه بیمه ای نداشته اند تحت پوشش بیمه مرکز خدمات قرار گرفته و ماهیانه خانواده های آنان مستمری دریافت می کنند

وی در پایا گفت: تمامی روحانیون اهل سنت استان تحت پوشش  از روحانیون تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی همانند کارکنان دولت قرار گرفته و حق بیمه آنها از طریق مرکز خدمات حوزه های علمیه پرداخت می شود و ۳۵ نفر از روحانیون جهت اشتغال در دفاتر ازدواج و طلاق معرفی شده و فعالیت می کنند.

در ادامه ماموستا محمد براتی امام جمعه ازگله در مراسم افتتاح مدرسه علوم دینی وحدت شهرستان سرپل ذهاب ابراز داشت: خوشبختانه تأسیس مدرسه علوم دینی وحدت با ایجاد وحدت و همدلی هرچه بیشتر در جهت تجمیع طلاب علوم دینی در این مدرسه ایجاد شد.

امام جمعه ازگله با اشاره به تأخیر دو ساله فعالیت مدرسه وحدت خاطرنشان کرد: مسائلی همچون زلزله زیرساختهای مدرسه را دچار مشکل کرد و با پشت سرگذاشتن مشکلات، مدرسه وحدت با حضور طلاب و مسئولین تأسیس و آغاز به فعالیت کرد.

این مسئول در پایان گفت: امید است با فعالیت مدرسه علوم دینی وحدت به پایگاهی جهت پاسداری از دین مبین اسلام و ایجاد وحدت و همدلی تبدیل گردد.

فهرست