معاون سیاسی وزیر کشور
گفتمان مقاومت و استقامت باید در جامعه تقویت شود/ روحانیون و احزاب سیاسی به عنوان طیف های تاثیرگذار به آرامش انتخابات کمک کنند
معاون سیاسی وزیر کشور باید متناسب با این شرایط خود و جامعه را تنظیم کنیم، باید گفتمان مقاومت و استقامت در جامعه را تقویت کنیم و این خواست رهبری، دولت و هر عاقل وطن‌پرستی است.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، جمال عرف در نشست هم‌اندیشی روحانیون، معتمدین، فعالان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی استان کردستان اظهار کرد: طیف‌های سیاسی باید یاد بگیرند با هم گفت‌‌وگو کنند، چرا که در این کشور هیچ سلیقه و گروه سیاسی را نمی‌شود حذف کرد.
وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس گفت:‌ روحانیون، احزاب سیاسی و معتمدین به عنوان طیف های تاثیرگذار جامعه باید با آرامش وارد انتخابات شوند؛ باید با همدیگر با محبت بیشتر گفت‌وگو کنیم و با این کار زمینه رفع مشکلات و دغدغه‌ها را فراهم سازیم.
وی در ادامه اضافه کرد: دولت دوازدهم در شهریور ۹۶ کار خود را شروع کرد، بحث‌های متفاوتی مطرح بود که نهایتا به دلایل مختلفی در دی‌ماه همان سال وارد اعتراضات شدیم.
وی افزود: بخش زیادی از انرژی کشور برای مدیریت آن شرایط صرف شد، ترامپ در اردیبهشت ۹۷ از برجام خارج شد و با سیاستی که اعمال کرد سایر کشورها را هم به نوعی مجبور به خارج شدن کرد.
معاون سیاسی وزیر کشور اظهار داشت: جمهوری اسلامی تصمیم گرفت در برابر این ظلم ایستادگی کند و در عین حال فرصت‌هایی هم در اختیار کسانی بگذارد که ادعا داشتند می‌توانند در ادامه این کار تاثیرگذار باشند.
وی اضافه کرد: ۲۵ استان ما در ایام پایان سال درگیر بارش‌های جدی و خسارت‌های بالای ناشی از آن شد و امروز دولت تدبیر در شرایط سختی کار را انجام می‌دهد، هر چند منکر وجود سوء مدیریت‌ هم نیستیم.
عرف ادامه داد: کشور امروز در شرایط سخت و خطیر قرار دارد؛ ما اگر دنبال توسعه و گذر از مشکلات هستیم، باید در این شرایط برنامه داشته باشیم.
وی اظهار داشت: همه عقلای کشور از راست و چپ بر این باور هستند که باید در برابر ظلم بایستیم و مسیر مقاومت را در پیش بگیریم که این مسیر هم به تناسب، هزینه و سختی‌های خاص خود را دارد.
معاون سیاسی وزیر کشور گفت: باید متناسب با این شرایط خود و جامعه را تنظیم کنیم، باید گفتمان مقاومت و استقامت در جامعه را تقویت کنیم و این خواست رهبری، دولت و هر عاقل وطن‌پرستی است.
وی افزود: اگر ما بخواهیم در برابر ظلم استکبار و مطالبه ترامپ مقاومت نکنیم و لرزش نشان دهیم، فردا باید به آیندگان پاسخ بدهیم.
عرف اظهار کرد: خوشبختانه امروز در زمینه بکارگیری نیروهای اهل سنت در پست‌های کلیدی، کارهای خوبی انجام شده است.
وی در زمینه بکارگیری بانوان در پست‌های مدیریتی هم گفت:‌ وزیر کشور به تمام استانداران اجازه داده‌ که از بانوان هم برای پست معاونت استانداری استفاده کنند.
معاون سیاسی وزیر کشور اظهار داشت: توجه دولت دوازدهم به اکراد و به عزیزان اهل سنت خوب بوده، البته تا رسیدن به ایده‌آل فاصله داریم ولی مسیر، مسیر درستی است که در حال جلو رفتن است.
وی افزود: دولت دوازدهم و دولت گذشته تصمیم گرفته در مسیر رفع تبعیض و احساس تبعیض حرکت کند،‌اما این مسیر را نمی‌توان یک‌ شبه تغییر داد.
مشاور سیاسی وزیر کشور اضافه کرد: طیف‌های سیاسی باید یاد بگیرند با هم گفت‌‌وگو کنند، چرا که در این کشور هیچ سلیقه و گروه سیاسی را نمی‌شود حذف کرد.
عرف با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس گفت:‌ احزاب سیاسی، روحانیون و معتمدین به عنوان طیف های تاثیرگذار جامعه باید با آرامش وارد انتخابات شوند؛ باید با همدیگر با محبت بیشتر گفت‌وگو کنیم و با این کار زمینه رفع مشکلات و دغدغه‌ها را فراهم سازیم.
وی تصریح کرد:‌ هر سال بودجه‌ای از دولت می‌گیریم که امیدواریم امسال نیز اعتباری اختصاص داده شود تا به خانه احزاب کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست