امام جمعه مسجد قبای بهاران:
یاری هم‌نوعان در زمان مشکلات از دستورات صریح دین اسلام است
امام جمعه مسجد قبای بهاران با اشاره به مشکلات ناشی از سیل در برخی نقاط کشور با تاکید بر یاری سیل‌زدگان گفت: یاری هم‌نوعان در زمان مشکلات از دستورات صریح دین اسلام است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، از کردستان ماموستا خلیل آدابی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر اظهار کرد: طی روزهای اخیر بر اثر وقوع سیل در برخی شهرهای مانند لرستان، گلستان و شیراز مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورد.
امام جمعه مسجد قبای بهاران تصریح کرد: هرکس به خدا ایمان داشته باشد، او را هدایت می‌کند از این رو انسان باید توبه کند، پس بدانید باران رحمت خداوند است.
ماموستا آدابی اضافه کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید« آب را از آسمان به زمین می‌ریزیم تا باغ و کشاورزی و گندم‌های شما را سیراب کند، اما بعضی از این باران‌های رحمت به مصیبت تبدیل می‌شود».
امام جمعه مسجد قبای بهاران با بیان اینکه خداوند مصیبت‌ها را از ما به دور کند، تصریح کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید، تقوای داشته باشید و از روزی بترسید که از شما سوال و جواب می‌کنند و پاداش اعمال شما را می‌دهد.
وی افزود: از خداوند بترسید و راه حق و باطل خود را مشخص کنید و اگر گناهی مرتکب شده‌اید توبه پیشه کنید.
امام جمعه مسجد قبای بهاران با بیان اینکه خداوند شما را از رحمت خود محروم نمی‌کند، تصریح کرد: ای پیامبر بندگان خود بگو آرام با همدیگر حرف بزنند بو همدیگر را در مشکلات یاری کنند.
ماموستا آدابی افزود: شیطان برای ما انسان‌ها دشمنی آشکار است، شیطان بی‌امری خداوند را کرد و از بهشت اخراج شد و در مقابل از خداوند اجازه خواست که بندگان او را گول بزند و آنها را فریب بدهد.
به گفته وی، زندگی در دنیا زیباست و هر نیکی که در این زندگی انجام می‌دهیم، باقیات صالحات و پس‌اندازی برای روز قیامت است.
امام جمعه مسجد قبای بهاران با بیان اینکه انسان باید مواظب باشد که مادیات او را سرگرم نکند، گفت: دنیا مثل یک بازی است و انسان را سرگرم می‌کند و این انسان‌ها هستند که باید از این دنیا برای ساختن آخرتی آباد بهره بگیرند.
ماموستا آدابی افزود: خودداری از فخر فروشی و کوچک شمردن دیگران از دیگر نکات مهمی است که انسان‌ها باید آن را مورد توجه قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست