شناسه خبر: 839

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=839

امام جمعه اهل سنت سیراف؛
یاری هم‌نوعان سیره و سنت نبی مکرم اسلام (ص) است
شیخ حسین افروز: در شرایط کنونی سیل‌زدگان و آسیب دیدگان نیاز به کمک و یاری هم‌وطنان خود دارند. قطعاً کمک‌های مردمی درد و اندوه آنان را تسکین داده و التیام خواهد بخشید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، شیخ حسین افروز امام‌جمعه اهل سنت سیراف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تأکید بر کمک به یکدیگر و یاری‌رساندن به همنوعان گفت: هر جا مسلمان هست خوبی و کمک به یکدیگر جلوه می‌کند. چراکه عزت و شرف همواره با انسان مسلمان است و به همین جهت احسان نسبت به شخص مسلمان ثواب و پاداش بسیاری دارد.

وی با تأکید بر اینکه گشایش در کارهای بندگان خدا و رفع گرفتاری‌های آنان اجر فراوانی دارد گفت: در حدیث شریف آمده است: «ان الله کتب الاحسان علی کل شیء». همانا خدا نیکویى را درباره هر چیز واجب نموده است.

خطیب جمعه به اهمیت گره‌گشایی و چاره‌سازی مردم اشاره کرد و گفت: برآوردن حاجات مردم و نفع رساندن به ایشان حتی درزمینهٔ علمی و چه با نصیحت و پند گفتن و چه با راهنمایی و دلالت بر خیر و میانجیگری میان مردم در نزد خداوند مورد تحسین و پاداش اخروی است.

شیخ افروز افزود: کسی که مسلمانی را شاد می‌کند مطمئناً خداوند در شدت‌ها همراه اوست و به یاری و کمک او می‌آید. در حقیقت گفتار و فرمایشات پیامبر چراغ راه ما است که فرمود: «والله فی عون العبد ماکان العبد فی عون الاخیه».

امام‌جمعه اهل سنت سیراف سیره پیامبر و اصحاب و اهل‌بیت را یادآور شد و گفت: صدر اسلام مردانی دارد که تعلیم یافته مکتب پرفروغ پیامبر اسلام بودند و علم و عمل را همراه هم داشتند. امام علی خود و اهل‌بیتش چند شبانه‌روز را با گرسنگی سپری کردند و با اطعام یتیم و فقیر خدا را خوشنود کردند.

وی با اشاره به‌ سیل ویرانگر استان‌های شمالی و شهر شیراز خطاب به نمازگزاران گفت: ماهم بیاییم و از سیره نبی اکرم و خاندانش درس بگیریم و به کمک نیازمندان بشتابیم.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی سیل‌زدگان و آسیب دیدگان نیاز به کمک و یاری هم‌وطنان خود دارند قطعاً کمک‌های مردمی درد و اندوه آنان را تسکین داده و التیام خواهد بخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست