امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:
“یا رمضان” آیینی در راستای عرض خدا قوت به مومنین روزه دار
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: "یا رمضان" آیینی است در راستای عرض خدا قوت به مومنین روزه دار و همت بیشتر برای بهره گیری از برکات ایام باقیمانده ماه شریف و مبارک رمضان است.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند عبدالکریم جاور در نماز جمعه این هفته اهل سنت گنبد کاووس با اشاره به نزدیکی چهاردهم ماه مبارک رمضان و شب “یا رمضان” اظهار داشت: آیین دینی “یا رمضان” آیینی در راستای کمک به نیازمندان و عرض خدا قوت به مومنین روزه دار و نیز هشدار بر اینکه، ای مومنین نیمی از ماه رحمت و فضیلت سپری شده، همت بیشتری کنید و از برکات ایام باقیمانده ماه شریف رمضان بهره کافی ببرید و از نعمات معنوی آن غافل نشوند.

وی با بیان اینکه ماه رمضان هدیه ای الهی برای مسلمین است اظهار داشت: خداوند بیشترین ثواب ها و حسنات را در این ماه قرار داده و مومنین نباید فرصت های ارزشمند را از دست دهند و قدر دو دهه باقیمانده پیش رو از ماه شریف رمضان را بیشتر بدانند.

وی کتاب قرآن را تنها مرجع تاثیرگذار برای اصلاح و خروج بشریت از وضعیت حاضر عنوان کرد و اظهار داشت: چنانچه بشریت اساس زندگی و مدنیت را برپایه دستورات قرآن و رسالت پیامبر(ص) بنا کنند به گمراهی کشیده نخواهند شد.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه، حداقل میزان زکات فطریه امسال ۴ هزار تومان می باشد، گفت: تعیین میزان زکات فطریه قاعده خاص خود را دارد و میزان زکات فطریه از محل محصول گندم ۲ کیلوگرم و از محل میوه خرما ۴ کیلوگرم است و بر اساس قیمت روز گندم، زکات فطریه امسال حداقل مبلغ ۴ هزار تومان خواهد بود.

 

فهرست