امام جمعه اهل سنت بیرجند:
یکی از ویژگی معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (رح) ایجاد وحدت در بین مسلمانان بود
مولوی غلام حیدر فاروقی گفت: امام راحل، بنیانگذار وحدت بوده اند. اگر امروزه به نصایح و فرمایشات امام راحل عمل شود در بین مسلمانان هیچ اختلافی باقی نخواهد ماند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، امام جمعه اهل سنت بیرجند در خطبه های این هفته نمازجمعه، با اشاره به ۱۴ خرداد ماه سی و دومین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (رحمه‌الله) اظهار داشت: امام خمینی با انقلابی که کردند دین گرایی را در سراسر جهان احیا کردند و به همه مسلمانان ثابت کردند که با دست خالی اما با استقامت و دیانت می توانند در مقابل دسیسه های دشمن استقامت بورزند و پایداری داشته باشند.

مولوی فاروقی تصریح کرد: یکی از ویژگی های معمار کبیر انقلاب ایجاد وحدت عملی بود که در رابطه وحدت دستور دادند. در سخنرانی های مختلفی که امام در زمانی که در قید حیات بودند فرمودند اهانت کردن به مقدسات اهل سنت حرام است. همان طور که خلف صالح ایشان، رهبر معظم انقلاب هم در موارد مختلف به این مطلب اشاره کردند که یکی از راه های وحدت واقعی در بین مسلمانان این است که مقدسات یکدیگر احترام بگذرانند و اهانت به مقدسات اهل سنت حرام است.

امام جمعه اهل سنت بیرجند خاطرنشان کرد: امام راحل، بنیانگذار وحدت بوده اند. اگر امروزه به نصایح و فرمایشات امام راحل عمل شود در بین مسلمانان هیچ اختلافی باقی نخواهد ماند.

ایشان با اشاره به انتخابات پیش رو خاطر نشان کرد: امیدواریم در انتخابات ریاست‌جمهوری فردی روی کار بیاید که  به نفع ملت، کشور و اسلام باشد و بتواند مشکلات ملت ایران را حل کند.

فهرست