معاون امور مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان کردستان:
۱۶ پروژه عام‌المنفعه شامل مساجد، خانه عالم از محل جمع آوری زکات در کردستان احداث شد
معاون امور مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان کردستان گفت: ۱۶ پروژه عام‌المنفعه شامل مساجد، خانه عالم و غیره از محل جمع آوری زکات در کردستان احداث شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، هیوا رحیمی اظهار کرد: شورای زکات کشور برای سال جاری جمع‌آوری ۵۲ میلیارد تومان زکات را تعیین کرده است که این میزان نسبت به سال گذشته بیش از ۱۳۲ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی از جمع‌آوری بیش از ۲۱۰ میلیارد ریال زکات طی سه ماه نخست سال جاری در استان کردستان خبر داد و افزود: این میزان زکات از محل زکات واجب، مال التجاره و فطریه جمع‌آوری شده است.

رحیمی به هزینه‌کرد زکات جمع‌آوری شده اشاره و عنوان کرد: از این میزان ۳۵ مورد جهیزیه، ۵۱ مورد درمان، هشت مورد خرید مسکن، سه مورد تعمیر و بازسازی مسکن، و سه هزا مورد بسته کمک معیشتی برای نیازمندان استان کردستان تهیه شده است.

معاون امور مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان کردستان به هزینه کرد زکات جمع‌آوری شده در بخش پروژه‌های عام‌المنفعه اشاره و بیان کرد: ۱۶ مورد پروژه عام‌المنفعه شامل مساجد، خانه عالم، غسالخانه و … در سطح شهر و روستاهای استان کردستان در دست احداث و تعمیر قرار گرفته است.

رحیمی بیان کرد: در طول سال ۹۸ مبلغ ۲۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان زکات غلات، واجب، فطریه و کفاره در سطح استان از مردم دیندار کردستانی جمع‌آوری شده است. ۷۷ درصد این مبلغ در بحث امور فقرا و ۲۳ درصد آن نیز در بحث پروژه‌های عمرانی هزینه شده است.

فهرست