۲۰۰ مرکز نیکوکاری آماده دریافت نذورات و قربانی نیکوکاران یزدی هستند
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد یزد گفت: بیش از ۲۰۰ مرکز نیکوکاری در محله‌های مختلف آماده دریافت نذورات و گوشت قربانی (نقدی و غیر نقدی) مردم خیراندیش استان یزد در روز عید قربان برای توزیع در بین نیازمندان هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از ایرنا، غلامرضا مشعل چی با اشاره به اجرای آیین نذر و قربانی در مراکز نیکوکاری برای تأمین گوشت مورد احتیاج نیازمندان در عید قربان افزود: قربانی کردن از جمله سنت‌های حسنه اسلامی است که فضائل، آثار و نتایج فردی و اجتماعی مهمی بر آن مترتب است، به‌نحوی‌که حتی برای بهره‌مندی از آن قرض گرفتن نیز مورد سفارش بوده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد تصریح کرد: قبل از عید سعید قربان هماهنگی‌ها و مقدمات اجرائی موردنیاز برای استفاده حداکثری از این ظرفیت معنوی در سطح مراکز نیکوکاری استان و تحقق برنامه‌ها به عمل می‌آید.

وی ادامه داد: استفاده از گروه‌های جهادی، بسیج محله و رابطین محلی برای دریافت نذورات قربانی در روز عید سعید قربان، شناسایی حجاج و خیران محله و هم‌افزایی با آنان، برقراری ارتباط با محل‌های ذبح دام و در صورت لزوم استقرار پایگاه، رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مجموعه اماکن پیش‌بینی‌شده (فروش دام، ذبح و بسته‌بندی گوشت) از جمله برنامه های مد نظر است.

به گفته وی توجه به مبانی فقهی شیعه و اهل سنت پیرامون نذر و قربانی متناسب با مقتضیات فرهنگی و بومی، پیش‌بینی سردخانه و خودرو یخچال دار برای نگهداری و حمل گوشت‌های قربانی، نشر فراخوان عمومی و صدور دعوت‌نامه‌های اختصاصی برای جامعه هدف نیکوکاران برای حضور در قربانگاه و ادای نذر قربانی از دیگر برنامه‌های موردنظر در مراکز نیکوکاری سطح استان یزد است.

مشعل چی یادآور شد: مردم نیکوکار با هر توان مالی می‌توانند در این امر خداپسندانه مشارکت کنند، شیوه‌های پرداخت غیرحضوری نذورات نیز برای مشارکت در این امر خداپسندانه از طریق مراکز نیکوکاری فراهم است.

فهرست