رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان
۴۰۴ نفر در کردستان ‌به کرونا مبتلا شدند/ شناسایی ۷ کودک زیر ۱۰ سال مبتلا به کرونا
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ضمن اعلام افزایش شمار مبتلایان قطعی به کرونا به ۴۰۴ نفر در استان، گفت: ۷ نفر از این آمار کودکان زیر ۱۰ سال هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، فرزین رضاعی اظهار داشت: از ابتدای شیوع کروناویروس در استان تا ظهر امروز تعداد ۴۰۴ بیمار مبتلای قطعی شناسایی شده است.

وی افزود: در شهرستان سقز ۱۳۴،  بانه ۷۶ نفر، سنندج ۹۱ نفر، کامیاران ۱۱ نفر، قروه  ۳۲ نفر، مریوان ۱۱ نفر، دیواندره ۱۷ نفر، بیجار ۲۲ نفر، دهگلان هفت نفر و در سروآباد سه نفر مبتلای قطعی به کرونا ویروس هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: از ابتدا تاکنون تعداد ۸۵۵ نمونه آزمایشات انجام شده که از این تعداد ۴۰۴ مورد مثبت و ۴۰۶  مورد منفی اعلام شده است.

رضاعی با بیان اینکه تاکنون ۱۱۰ نفر بهبود یافته‌اند، افزود: تعداد هفت کودک زیر ۱۰ سال از جمله مبتلایان به کرونا در استان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان همچنین از افزایش آمار فوتی‌های ناشی از کرونا به ۵۱  نفر در استان تا امروز خبر داد و گفت: از این تعداد  ۲۱  نفر در سقز، پنج نفر در سنندج،  هشت نفر در قروه، هشت نفر در بانه، در مریوان، بیجار و کامیاران هر کدام ۲ نفر و در دیواندره سه نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

 

فهرست