امام جمعه موقت سروآباد:
‌اتحاد بین مسلمانان بزرگترین تهدید برای دشمنان اسلام است
امام جمعه موقت سروآباد گفت: ‌اتحاد و همدلی بین مسلمانان بزرگترین تهدید برای دشمنان اسلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان، ماموستا سید عبدالرحمان رحمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سروآباد  با بیان اینکه فریضه حج یکی از مظاهر عظیم وحدت و انسجام در بین امت اسلامی است، اظهار کرد: اساس تعالیم اسلامی به گونه‌ای است که انسجام بین مسلمانان صرف نظر از تنوع قومی و نژادی در اولویت قرار دارد.

به گفته وی، فریضه حج به عنوان یکی از واجبات دین اسلام نقش بسزایی در تحقق وحدت اسلامی دارد.

وی با بیان اینکه در مراسم حج همه مسلمانان از نقاط مختلف دنیا با رنگ‌های و زبان‌های مختلف در یک زمان و مکان مشخصی برای طواف خانه خدا گرد هم می‌آیند، اذعان داشت: این مراسم نماد وحدت جهان اسلام است و این همان چیزی است که دشمنان از آن هراس دارند.

به گفته وی، فریضه مهم حج نمادی از وحدت و یکدلی جهان اسلام است و دشمنان در تلاش هستند تا این فریضه الهی جامعه اسلامی را کمرنگ جلوه دهند.

وی تاکید کرد: اتحاد و یکدلی بین مسلمانان  موجب شده دشمنان نتوانند به مسلمانان ضربه بزنند و آئین‌های دینی اسلامی را کمرنگ کنند.

وی بر حفظ وحدت و هوشیاری در جامعه تاکید کرد و گفت: امروز بیش از هر زمانی نیازمند وحدت و برادری در جهان اسلام برای مقابله با ترفندها و توطئه‌های دشمنان هستیم.

وی اذعان داشت: ‌اتحاد و همدلی بین مسلمانان همواره تهدیدی بزرگ برای دشمنان اسلام است.

به گفته وی، دشمنان از صدر اسلام تاکنون به دنبال ایجاد تفرقه و اختلاف و کمرنگ کردن ارزش‌های دینی بین مسلمانان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست