شناسه خبر: 10933

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=10933

مدير مدرسه علميه احمديه و امام جمعه اهل سنت تربت جام:
‌امام رضا (ع) مظهر رأفت بین مذاهب است
مولوي شرف‌الدين جامي الاحمدي گفت: شيخ احمد جام و بسياري از عرفاي بزرگ اسلامي از مريدان و علاقه مندان به اهل بيت و به ويژه علي بن موسي الرضا(ع) بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی شرف الدین جامی الاحمدی مدیر مدرسه علمیه احمدیه و امام جمعه اهل سنت تربت جام در گفتگو با خبرنگار این دفتر، با بیان این که محبت امام رضا(ع) نقطه اتصال اهل تشیع و تسنن در ایران است اظهار داشت: وحدت و مسالمت آمیز زندگی کردن از ثمرات دین مبین اسلام است که مسلمانان باید در کمال تعامل، اتفاق و اتحاد زندگی کنند تا در سایه حاکمیت امنیت، نوامیس و کیان نظام و اسلام حفظ شود و اهل بیت پیامبر(ص) عامل مهمی در رسیدن به این وحدت می باشند.

وی افزود: بر ماست که برای حفظ وحدت و یکپارچگی، اصول و مشترکات بین خود را رعایت کنیم و مسائل تفرقه انگیز را بین عوام مردم مطرح نکنیم.

مولوی جامی الاحمدی بیان کرد: هر یک از ائمه اطهار (ع) در علم، عرفان، ادب و اسلامیت الگوی اهل سنت هستند، چهار فرقه اهل سنت به این عرفا به ویژه امام حسین (ع)، امیرمؤمنان و امام رضا (ع) ختم می‌شود.

ایشان ابراز کرد: اکنون که کفار با تمام مخالفان برای رسیدن به منافعشان در تقابل با اسلام متحد شده‌اند و یک صدا با روش‌های گوناگون به مقابله با اسلام برخاسته‌اند، مسلمانان می توانند با وجود عوامل بسیار وحدت آفرین با یکدیگر متحد شوند و با چنگ زدن به حبل الله و عبرت از گذشتگان در ترویج کارهای نیک کوشا باشند.

مولوی جامی الاحمدی تأکید کرد: باید با چنگ زدن به قرآن کریم و عترت، تفکری عملی و شعاری در تهاجم با کفار ایجاد کرد که یکی از عوامل وحدت زا در جامعه اسلامی الگوگیری از سیره ائمه است که در ایران چه کسی بهتر از امام رضا (ع) می تواند عامل این وحدت باشد.

ایشان اضافه کرد: امام رئوفی که هم فرزند پیامبر(ص) و هم عالم آل محمد (ص) است، را می توان الگوی وحدت جامعه قرار داد، امامی که پیروی از ایشان چه مسلمان و چه غیر مسلمان را به نقطه انسانیت می رساند.

مدیر مدرسه علمیه احمدیه تربت جام با بیان این که زندگی پر افتخار حضرت رضا(ع) در خصوص وحدت آفرینی، دارای محورهای متعددی است که می تواند برای جوامع اسلامی الگو قرار گیرد، عنوان کرد: سعه‌ی صدر و قدرت تحمل اندیشه‌های گوناگون، ادبیات وحدت آفرین و رفتار سخاوتمندانه ایشان، تواضع و فروتنی در برخورد با آرا مخالف نمونه ای از مکارم اخلاق این امام بزرگوار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست