شناسه خبر: 100886

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=100886

امام جمعه اهل سنت قروه
۱۲ فروردین ۵۸ از رخدادهای عظیم و استثنایی تاریخ معاصر است
امام جمعه قروه گفت: 12 فروردین 58 از رخدادهای عظیم و استثنایی تاریخ معاصر در همه پرسی مردمی در رد یا قبول نوع و شکل حکومت خود در جهان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا هاشم نوری روز ۱۲ فروردین سال ۵۸ روز یاس و ناامیدی دشمنان بود چراکه در این روز تاریخی و سرنوشت‌ساز مردم ایران با وحدت و همدلی انقلاب اسلامی را به عنوان حکومت ایران انتخاب کردند.

وی افزود:‌روز ۱۲ فروردین ۵۸ از منظر دیگر روز تجلی مشارکت واقعی مردم در تعیین سرنوشت خود بود و نشان داد که انقلاب اسلامی ایران به تمام معنی انقلابی مردمی است.

امام جمعه اهل سنت قروه با تاکید براینکه این روز از رخدادهای عظیم و استثنایی تاریخ معاصر در همه پرسی مردمی در رد یا قبول نوع و شکل حکومت خود در جهان است، عنوان کرد: مردم ایران اسلامی با لبیک به فرمان حضرت امام خمینی (ره) پای صندوق‌های رای آمدند و به حکومتی بر پایه ارزش‌های اسلام و قرآن رای دادند.

ماموستا نوری اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران از ابتدای امر با نام اسلام آغاز شد و مردم خود خواهان تحقق انقلاب اسلامی به عنوان انقلابی عدالتخواه بودند.

وی افزود: رای بیش از ۹۸ درصد مردم به انقلاب اسلامی موجب محکم شدن هرچه بیشتر پایه‌های انقلاب مردمی ایران شد و به دشمنان نشان داد که ملت ایران محکم پای انقلاب ایستاده‌اند.

امام جمعه اهل سنت قروه افزود:‌ در سایر کشورهای جهان سابقه نداشته که پس از وقوع یک انقلاب، سردمداران آن اقدام به برگزاری رفراندوم نمایند اما در ایران اسلامی با پیروزی انقلاب درایت و بصیرت حضرت امام خمینی (ره) چهره واقعی اسلام را که بر اساس عدالت و دموکراسی است را نشان داد.

ماموستا نوری عنوان کرد: امروز با گذشت ۴۲ سال از این انتخاب عزتمند به برکت انقلاب اسلامی شاهد رشد و پیشرفت ایران در تمام عرصه‌های سرنوشت ساز هستیم و مردم در انتخابات‌های بعد از آن نیز مشارکتی مقتدرانه داشته‌اند.

وی اضافه کرد: ملت ایران در طول بیش از چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی از پیچ‌های تاریخی زیادی گذشته و توطئه‌های بی‌شماری را پشت سر گذاشته‌اند و همواره موجب یاس و ناامید دشمنان شده‌اند.

امام جمعه اهل سنت قروه با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در سال‌جاری، گفت: ملت بصیر، آگاه و همیشه در عرصه ایران در انتخابات پیش رو نیز با حضور و مشارکت بالای خود بینیم که در بخش های علمی، ورزشی، اجتماعی و سیاسی موفقیت های روز افزون کشور رقم می خورد و پس از این نیز ادامه خواهد داشت.

ماموستا نوری اظهار داشت: علیرغم تمام تحریم‌ها و توطئه‌های دشمنان، در ابعاد مختلف از جمله تسلیحاتی و نظامی قدرت اول منطقه هستیم، در بعد پزشکی در سطح بین‌الملل حرف برای گفتن داریم و در زمینه زیرساخت‌ها نیز پیشرفت شایانی داشته‌ایم.

وی عنوان کرد: مردم در انتخابات پیش رو نیز با مشارکت بالا و انتخابی بر اساس بصیرت و آگاهی مشارکتی آگاهانه در تعیین سرنوشت خود خواهند داشت.

انتهای پیام

فهرست