امام جمعه اهل سنت حصارچه:
۱۴ خرداد سالروز رحلت بزرگمردی است که ملت ایران را از زیر یوغ طاغوت نجات داد
آخوند محمد پروانه گفت: امنيت و آرامش امروز كشور ما مرهون دورانديشي و رهبري امام راحل و مقام معظم رهبري است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، آخوند محمد پروانه در خطبه های این هفته نمازجمعه با بیان اینکه سرزمین بیت المقدس خاستگاه پیامبران و محل دفن بسیاری از انبیاء الهی است، اظهار داشت: قدس شریف اولین قبله مسلمانان و یکی از مقدس ترین مکان ها در روی زمین است.

وی افزود: پیامبر اسلام در معراج خود از بیت الله الحرام به بیت المقدس رفته و در آنجا نماز خوانده اند و از آنجا به عرض عروج نموده اند و این نشانگر اهمیت این سرزمین در میان مسلمانان است.

آخوند پروانه ابراز داشت: این سرزمین مقدس اکنون و طی هفتاد سال در اشغال یهودیان و رژیم اشغال گر قدس است و در طول این سال ها مسلمانان فلسطین به  انواع مشکلات و سختیها گرفتار شده اند.

ایشان افزود: امام خمینی(ره) با دوراندیشی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را با عنوان روز قدس نامگذاری کردند که مسلمانان روزه دار در این روز به حمایت از مردم مظلوم فلسطین پرداخته و جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم می نمایند.

امام جمعه اهل سنت روستای حصارچه با اشاره به سالروز ارتحال بنیانگذاری جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: در حدیث قدسی آمده است هر کس قدردان خدمتگذاران به خلق خدا نباشد گویی از خداوند قدردانی ننموده است. ما باید قدر مسوولین خدمتگذار خود به ویژه امام راحل را بدانیم چرا که ایشان ملت مسلمان ایران را از زیر یوغ رژیم شاهنشاهی نجات دادند و اسلام را در این کشور نهادینه نمودند.

وی افزود: امروز آسایش و آرامش ملت ایران مرهون دوراندیشی و رهبری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است و از خداوند طول عمر برای مسوولین خدمتگذار و به ویژه مقام معظم رهبری را مسئلت داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست