شناسه خبر: 39323

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=39323

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان:
۲۰۰خیر علمی مشغول تدریس در مدارس هرمزگان هستند
مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: تاکنون ۲۰۰فرهنگی هرمزگانی با ثبت نام در سامانه همگام، آمادگی خود را برای تدریس و برگزاری کلاس های جبرانی و تقویتی در مدارس روستائی اعلام کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان به نقل از خبرگزاری مهر،موسی دادی زاده سرخائی با بیان اینکه استفاده از فرهنگیان برای برگزاری کلاس های فوق برنامه مدارس شهری و روستائی در ارتقاء و پیشبرد اهداف آموزشی مدارس مؤثر بوده است، اظهار داشت: طرح خیرین علمی چندسالی است که در استان هرمزگان کلید خورده است و فرهنگیان خیر به دانش آموزان نیازمند که توانائی استفاده از کلاس های فوق برنامه و تقویتی را ندارند، به صورت رایگان کلاس جبرانی و تقویتی برگزار می کنند.

وی افزود: تاکنون بیش از ۲۰۰ فرهنگی استان هرمزگان با مراجعه به سامانه همگام و پرکردن فرم خاص خیرین علمی، آمادگی خود را برای برگزاری کلاس های درسی اعلام نمودند.

دادی زاده ادامه داد: فرهنگیان رسمی، پیمانی، حق التدریس، دانشجویان و اساتید دانشگاه فرهنگیان  علاقه مند برای شرکت در این فعالیت خیرخواهانه می تواند نام نویسی خود را در سامانه همگام انجام دهند.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان اضافه کرد: با توجه به اجرای برنامه های متنوع کیفیت بخشی آموزش مدارس ، بررسی وضعیت مدارس لازم التوجه آموزشی و ارتقای میانگین نمرات و همچنین درصد قبولی دروس نهایی به همت خیرین علمی تلاشگر و نیک اندیش استان، کلاس های تقویتی و جبرانی در مدارس متوسطه نظری استان در حال برگزاری می باشد .

دادی زاده تصریح کرد: تا کنون در مناطق مختلف استان به ویژه بخش های روستایی ناحیه یک بندرعباس، هرمز، سندرک و رودان بیش از ۴۰۰ ساعت کلاس تقویتی در تمامی دروس برگزار شده است

این مسئول خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این کلاس‌های تقویتی، افزایش سطح علمی دانش‌آموزان روستایی و همسان‌سازی با دانش‌آموزان مدارس سطح شهر است چرا که امکانات محدودتر روستاها نسبت به شهر هرگز نباید مانع پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست