شناسه خبر: 76922

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=76922

روش‌های جدید شکنجه در زندان‌های بحرین
سرویس اطلاعاتی بحرین برای شکنجه مخالفان به شیوه‌های جدیدی روی آورده است که بر مخفی کردن آثار جرم و جنایت و انکار آن مبتنی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نفل از خبرگزاری تقریب، ده‌ها نفر از اعضای سرویس اطلاعات بحرین که به نقض حقوق شهروندان عادت کرده است، دوره‌های آموزشی حقوقی را زیر نظر سازمانی به پایان رسانده اند (سازمان ملی حقوق بشر بحرین) که در پنهان کردن صد‌ها جرم و جنایت نقش داشته و در نهایت، اجساد هزاران قربانی آن را رسوا کرده است.

روش “بکُش، شکنجه بده، تعرض کُن و هیچ ردپایی از جرمت بر جای نگذار”، جدیدترین شیوه آموزشی عناصر دستگاه امنیت ملی بحرین برای شکنجه با تجهیزات هوشمند و مدرن در این کشور است.

چه بسا این شیوه رفتاری، توصیه مخفیانه سازمان ملی حقوق بشر بحرین به سرویس اطلاعات ملی این کشور در پایان دوره آموزش‌های حقوقی در سه ماه گذشته است.

خبرنگار شبکه اللؤلؤه بحرین افزود: طبق گزارش‌های حقوقی منطقه‌ای و بین المللی، عناصر سرویس اطلاعات بحرین در شکنجه مخالفان و مخفی نگه داشتن و محاکمه غیر عادلانه آن‌ها نقش داشته است.

این عناصر علاوه بر شکنجه برنامه ریزی شده، برای توسعه راه‌های اعتراف گیری به منظور پنهان کردن جنایت‌ها و به جا نگذاشتن ردپای شکنجه آموزش می‌بینند. اصل محوری که عناصر سرویس امنیتی بحرین بر اساس آن رفتار می‌کنند، فرار از به جا گذاشتن ردپا و تلاش برای یادگیری فنون توجیه اتهامات و تلفیق مسائل به شیوه قانونی است.

سؤال این است که عناصر سرویس اطلاعاتی بحرین چگونه اجرای این شیوه را در پیش نمی‌گیرند در حالی که به گفته منابع حقوقی، مدرن‌ترین شیوه‌های شکنجه را از افسران اطلاعاتی انگلیس آموزش دیده اند

فهرست