نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید:
شهدای روحانی اهل سنت مرز‌های کشور را از لوث مستکبران پاک کردند
حجت‌الاسلام یوسفعلی شکری گفت: روحانیون شهید اهل سنت افتخار ما هستند که در مقابل کفر و نفاق و شرک ایستادند و جامعه اسلامی را در مناطقی که حضور داشتند، از لوث مزدوران مستکبر پاک کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت حجت الاسلام یوسفعلی شکری نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید در نشست تکریم و تبیین نقش شهدای روحانی اهل سنت در حفظ و نشر ارزش‌های اسلامی و انقلابی اظهار داشت: اگر محور اول شناخت توحید است باید تبیین آن به شناخت شیطان منجر شود. اگر در عرصه زندگی فردی و اجتماعی شیطان انسانی و جنی را بشناسیم و از فرامین آنها پیروی نکنیم، در مسیر حق قرار می‌گیریم.

وی تصریح کرد: اگر هدف رسیدن به حضرت حق است، مسیر را هم با محور‌های اصلی باید بشناسیم. اگر محور را شناختیم و در این راه جهاد کردیم به شیطان‌شناسی می‌رسیم. مسیر شناخت سبیل الله، طاغوت شناسی و اجتناب طاغوت است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید در ادامه افزود: محوری که باید بعد از توحید بپردازیم، شناخت راه و راهبر است و این مهمتر از خود جهاد است. اگر پیامبر را شاهد راه خود قرار دهیم خود نیز رهبر می‌شویم.

وی افزود: اگر شیطان‌شناسی را تقویت کردیم، متقابلا راهبران الهی را نیز خواهیم شناخت. در تضاد بین حق و باطل است که شناخت این مسیر جهاد میسر می‌شود و جهاد ما معنی پیدا می‌کند. کسی می‌تواند شهید راه حق باشد که شهیدگونه با تاسی از پیامبر، شناخت شیطان و تلاش برای وحدت زندگی کند.

حجت الاسلام شکری بیان کرد: شهدای روحانی اهل سنت افتخار ما هستند که در مقابل کفر و نفاق و شرک ایستادند و جامعه اسلامی را در مناطقی که حضور داشتند، از لوث وجود مزدوران مستکبر پاک کردند لذا تمام‌قد باید به آنان احترام گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: از پیشمرگان کردستان نیز یاد می‌کنم که انسان‌های بزرگی بودند و در کنار فرماندهان شیعه و سنی خونشان درهم آمیخت و نقش مهمی در بسیج عمومی مناطق غرب کشور داشتند.

به گزارش دفاع‌پرس، نشست تکریم و تبیین نقش شهدای روحانی اهل سنت در حفظ و نشر ارزش‌های اسلامی و انقلابی با حضور جمعی از علما و امامان جماعت اهل سنت، حجت الاسلام یوسفعلی شکری نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و سردار حسن رستگارپناه رئیس مرکز مطالعات امنیت ملی ستاد کل نیرو‌های مسلح صبح امروز (چهارشنبه) در دبیرخانه شورای نمایندگان، ولی فقیه در امور اهل سنت برگزار شد.

علما و امامان جماعت شهر‌های مرزی و اهل سنت نشین از جمله آذربایجان غربی، خراسان، هرمزگان، کردستان، کرمانشاه و گلستان نیز به صورت ویدئو کنفرانس در این مراسم حضور داشتند.

فهرست