خادم حرم امام رضا(ع)
۳۰۰۰ هزار نفر در ۸ کشیک کفش‌دار در حرم امام رضا به زائران خدمت می‌کنند
خادم حرم امام رضا(ع) گفت: در حال حاضر 3 هزار نفر در 8 کشیک کفش‌داری در حرم امام رضا به زائران خدمت می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حسین اکبری اظهار کرد: اینکه قسمت پیدا کنیم در کاروان زیر سایه خورشید حضور داشته باشیم مانند حس و حالی است که در زمان برگزاری اربعین به انسان دست می‌دهد اگر امروز اینجا هستیم خود امام رضا(ع) اجازه داده است.

وی کفش‌دار حرم است از خادم بودنش به عنوان توفیق و افتخار بزرگ نام برد و گفت: حضور در کاروان سایه خورشید و دیدن فضایی که اکنده از ارادت و محبت قلبی به امام رضا(ع) است این تلنگر را به ما می‌زند که بدانیم در کجا خدمت می‌کنیم و انجا است که دیگر به خودمان اجازه نمی‌دهیم درخواست کسی را را بی‌جواب بگذاریم.

خادم حرم امام رضا(ع) افزود: در حال حاضر ۳ هزار نفر در ۸ کشیک کفش‌داری در حرم امام رضا به زائران خدمت می‌کنند.

اکبری خاطرنشان کرد: کسانی که لباس سبز خدمت کفش‌داری در آستان قدس رضوی را به تن کرده‌اند عموما افراد تحصیل کرده، شامل دکتر، مهندس، چهره‌های سیاسی و غیره هستند که در این لباس تنها خود را خادم می‌داند و به زائران ارائه خدمت می‌کنند.

اکبر خواص‌پور مداح کاروان زیرسایه خورشید هم گفت:  در درب ورودی خدمت می کنیم شیف روز و شب داریم و مجموعا ۲۷۰ نفر شیفت روز و شب هستند که به شکل افتخاری در حرم خدمت می‌کنند.

گفتنی است؛ کاروان زیر سایه خورشید از نهم تیرماه جاری از شهرستان کامیاران وارد استان کردستان شده و به مدت ۵ روز در این استان حضور خواهد داشت فردا آخرین روز سفر این کاروان است.

فهرست