بسته ویژه خبری؛
مروری بر خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت کشور در جمعه‌ی گذشته
مروری بر گزیده‌ای مهم از خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت کشور در جمعه ی هفته گذشته

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شواری برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، گزیده‌ای مهم از خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت در برخی از نقاط کشور تهیه و در قالب یک بسته خبری تنظیم گردیده است که در این بسته شاهد گزیده‌ی سخنان و خطبه‌های امام‌جمعه‌های اهل سنت ۵۸ نماز جمعه هستیم. گفتنی است این بسته خبری در حال تکمیل بانک اطلاعاتی خود هست و امید است در روزهای آتی شاهد مخابره اخبار نماز جمعه‌های سایر شهرستان‌های اهل سنت کشور نیز باشیم.

گزیده‌ی خطبه‌های نماز جمعه‌ی اهل سنت کشور به تفکیک شهرستان به شرح ذیل است:

 

امام جمعه اهل سنت اسدیه:

وقوع سیل در استان های جنوبی کشور باعث تالم و اندوه بسیار گردید

مولوی سید احمد عبدالهی در خطبه های این هفته، با اشاره به آثار مخرب سیل در جنوب سیستان و بلوچستان، کمک رسانی و همدردی با سیل زدگان را خواستار شد.

 

خطیب نماز جمعه مسجد ارشاد سنندج:

صدقه موجب فزونی مال و دوری از بلا می‌شود

ماموستا عبدالجبار لطفی اظهار کرد: بخشش و کمک به فقرا و مساکین به خاطر رضای خداوند لازم و ضروری است.

 

امام جمعه اینچه برون:

امروز به برکت وجود نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در وحدت و انسجام زندگی می کنیم

آخوند مدد آقا هوشمند گفت: امروز به برکت وجود نظام مقدس و مقتدر جمهوری اسلامی ایران با پیروی از منویات مقام معظم رهبری در وحدت و انسجام زندگی می کنیم که باید آن را قدر بدانیم.

 

امام جمعه اهل سنت نقده:

کسانی که دراه خدا قسمتی ازمال خودرا برای رفع مشکلات مردم میبخشند از ثواب زیادی بهره مند می شوند

ماموستا مامد کلشی نژاد به ثواب کسانی که دراه خدا قسمتی ازمال خودرا برای رفع مشکلات مردم میبخشند پرداخت وگفت: اجرچنین کسانی درنزد الهی ازساختن مساجد نیز بیشتراست چون چنین کسانی جان انسانهای دیگر را نجات میدهند واین ازهرچیزی با ارزش تراست.

 

خطیب جمعه اهل سنت مسجد خاتم الانبیاء بجنورد:

صدقه باعث ازدیاد عمر و مال می گردد

آخوند اکه رشیدی با اشاره به اینکه برخی به جای اینکه اموال خود را در راه خدا به صدقه بدهند، آن را صرف امور غیر ضروری همانند عروسی های مجلل می کنند، اظهار داشت: اموال انسان با صدقه کم نمی شود و نخواهد شد.

  

امام جمعه روستای شانوره قروه:

عاملان تفرقه بین مسلمانان رنگ بهشت را نمی‌بینند

ماموستا پژمان شیری گفت:‌در روایات متعددی به این مطلب تصریح شده است که سخن چین و کسی که برای برهم زدن وحدت مردم قدم بر می‌دارد و عامل تفرقه و جدایی بین مسلمین می شود اهل بهشت نیست.

 

سخنران نماز جمعه سیمین شهر:

مسلمان واقعی کسی است که به دستورات دین مبین اسلام عمل نماید

آخوند محمد کوسلی اظهار نمود: مسلمان واقعی کسی است که در تمامی این شعبه ها به دستورات دین مبین اسلام عمل نماید و زندگی اش با دین اسلام عجین شود.

 

امام جمعه ربط سردشت:

قرض دادن به قرض پول، منحصر نیست

ماموستا عثمان یوسفی گفت: قرض دادن به قرض پول، منحصر نیست. بلکه شامل قرض کالاهای مختلف نیز می‌شود. مثلاً همسایه‌ای می‌خواهد عروسی کند و نیاز به فرش و ظرف دارد، شما به مدّت یک هفته یا یک ماه، مقداری ظرف و فرش به او قرض می‌دهید. این کار نیز قرض الحسنه است .

 

امام جمعه مراوه تپه:

اطاعت از اولی الامر یک واجب شرعی است

آخوند خوجه دردی غراوی نمازگزاران را به شرکت در راهپیمایی صلابت و اقتدار نظام دعوت کرد و گفت: اطاعت از اولی الامر و شرکت در راهپیمایی صلابت و اقتدار نظام یک واجب شرعی است که همگان وظیفه داریم زیر پرچم مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران از آن پیروی کرده و شرکت نماییم.

 

خطیب جمعه اهل سنت روستای یکه سعود:

خداوند با سختیها انسان را می آزماید و به مقام های بالا می رساند

خال عبدالحکیم آخوند محمدی با بیان اینکه از لقمان حکیم سوال کردند که از محکم‌ترین چیزها به ما خبر بده، اظهار داشت: لقمان در جواب اظهار داشت، قضا و قدر و حکم خدا از همه چیز محکم تر است.

 

امام جمعه موقت بوکان:

توبه ، دوری از گناهان ، ایمان و تقوا باعث دور شدن مصیبت از انسان می شود

ماموستا سید خالید رسول زاده اظهار داشت: در دین اسلام چندین جهاد داریم که یکی از این جهاد ها توبه کردن است که بعد از جهاد با دشمن خدا ، جهاد توبه است خداوند می فرماید من تمام بنده هایم را دوست دارم و بنده هایی که ازگناه کردن پیشمان هستند و به سوی من باز می گردند از بقیه بندهگانم عزیز ترند.

 

خطیب جمعه اهل سنت باغلق:

حضرت امام(ره) فرمودند، مساجد سنگر است سنگرها را حفظ کنید

آخوند رشید قاری یزدانی با نقل قولی از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: حضرت امام فرمودند، مساجد سنگر است سنگرها را حفظ کنید پس وظیفه همه ما این است که در حفظ و تمیزی آن کوشا باشیم.

 

امام جمعه اهل سنت تکاب:

اگر زن در جامعه کم و کاستی داشته باشد مرد امانت را رعایت نکرده است

ماموستا اسماعیلی گفت: حضرت موسی در خانه فرعون بزرگ شد و آسیه تربیتش کرد آسیه زنی بود به تمام معنا ، که موسی را به مثال یک امانت نگه داشت و به بهترین روش امانت داری کرد

 

خطیب جمعه اهل سنت مسجد النبی بجنورد:

دشمن گمان می کرد با به شهادت رساندن سردار سلیمانی می تواند پرچم اسلام را پایین آورد

آخوند خانجان قلی پور افزود: دشمن گمان می کرد با به شهادت رساندن سردار سلیمانی می تواند پرچم اسلام را پایین آورده و موجبات شکست آن را فراهم کند ولی سخت اشتباه می کرد،  زیرا که این دشمنی ها از ابتدای اسلام نیز وجود داشته است اما از آنجا که خدا با مسلمانان است استکبار همیشه شکست خورده و نابود خواهد گشت.

 

امام جمعه تاتار علیا:

نماز جمعه حج فقرا و عید همه مومنان است

آخوند حاجی محمد جرجانی با اشاره به اینکه، هر مومنی که با نیت خالص و پاک و با اشتیاق به موقع در نماز جمعه شرکت کند گناهان وی پاک می شود، تصریح کرد: فرد مومن در هنگام شرکت در نماز جمعه وقتی به سخنان خطیب با دقت گوش می کند و نماز بخواند، گناهان یک هفته وی هم بخشیده می شود و بداند که روز جمعه روزی است که بسیار بزگ و خیر و برکت و فضل آن بسیار عظیم است.

 

امام جمعه و جماعت هاشم آباد ارومیه:

تعریف و اهمیت نماز در اسلام

ماموستا محمد سلیم آویشی گفت: نماز تنها گفتن کلمات وتکرار عبارات ودعاهای آن نیست بلکه نماز عبارتست ازاعمال وحرکاتی که نفس آگاهانه آنهارا انجام میدهد تا بطور مستقیم رابطه خودرا با یک قدرت فوق العاده ونا مرئی استوار نماید.

 

امام جمعه سردشت:

حب و دوستی دنیا، در جامعه روز به روز در حال افزایش می باشد

ماموستا محمد واوی افزود: خدا حضرت آدم و حوا را خلق کرد و در میان فرزندان آنها حسادت دنیایی ظهور کرد. در هر عصری طمع مال بوده و در آینده نیز خواهد بود و شکی نیست که انسان نیازمند دنیا ، ثروت و دارائی است چون بدون آن زندگی میسر نخواهد شد.

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت نیلشهر تربت جام:

توبه کننده از گناه مانند کسی است که گناه نکرده باشد

مولوی حسین خسروی گفت: رسول اکرم(ص) فرمودند، خدای متعال به توبه بنده خود بسیار خوشحال می شود و مانند کسی که مرکبش را در بیابان گم کرده و بعد پیدا می‌کند خوشحالی خداوند متعال به مراتب از این شخص بیشتر است.

 

امام جمعه اهل سنت تایباد:

مسلمانان باید در سختیها و مشکلات به یکدیگر کمک نمایند

مولوی غلام نبی توکلی گفت: متاسفانه سیلاب بدی در استان محروم سیستان و بلوچستان روی داده است، پویش های مردمی برای کمک به برادران مسلمان ما در این استان ایجاد شده است.

 

امام جمعه اهل سنت شاهین دژ:

یکی از اساسی ترین و مهمترین بنیانهای جامعه خانواده است

ماموستا احمد ویسی گفت: خداوند فرموده که زن وشوهر باید نسبت به هم محبت و الفت داشته باشند تا دچار مشکلات متعدد نگردند که یکی ازآن مشکلات مسئله طلاق است که دامنگیر جامعه شده و خانواده‌ها را از هم میپاشد که حتی باوجود چندین  فرزند از هم جدا می شوند وآینده ی فرزندان را نادیده میگیرند .

 

سخنران نماز جمعه قره تپه بندر ترکمن:

کمک به سیل‌زدگان وظیفه انسانی و دینی است

آخوند عبدالوهاب میرابی با اشاره به اینکه کمک به سیل‌زدگان وظیفه شرعی هر مسلمانی است، گفت: درد امروز سیل‌زدگان در سیستان و بلوچستان درد مشترک همه مردم ایران اسلامی است و هر مؤمن و مسلمانی باید دلسوز شرایط و وضعیت برادر دینی خود باشد و یاریش کند.

 

امام جمعه دهگلان:

شهید سلیمانی نقش اساسی در ریشه‌کنی فتنه داعش در خاورمیانه داشت

عبدالسلام محمدی با بیان اینکه سردار شهید حاج قاسم سلمانی نقش اساسی در کندن ریشه داعش داشت، گفت: سردار شهید سلیمانی به عنوان فرمانده جبهه مقاومت در خاورمیانه نقش مهمی در ریشه‌کن کردن این فتنه داشت.

 

امام جمعه موقت اهل سنت بیجار:

رهنمودهای رهبری تلنگری برای مسلمانان و تهدیدی برای دشمنان نظام و انقلاب بود

ماموستا جلال مرادی گفت: رهنمودهای آن حضرت بودند که تلنگری برای مسلمانان جهان، تذکری برای حاکمان کشورهای مسلمان و تهدیدی برای دشمنان نظام و انقلاب، و یادآوری برای دل‌های غافل است.

 

امام جمعه اهل سنت گوده:

هموطنانمان در سیستان و بلوچستان چشم انتظار کمک های مردم و مسئولین هستند

شیخ حسن بازدار: یکی از مهم‌ترین اهدافی که اسلام سعی در تحقق آن دارد ایجاد تقویت پیوند داخلی در میان جامعه ایمانی و مهار تنش‌ها و تشنج‌هایی است که ثبات آن را مورد تهدید قرار می‌دهد.

 

امام جمعه موقت اهل سنت چابهار:

سیل زدگان سیستان و بلوچستان نیازمند امدادرسانی هستند

مولوی عبدالواحد بزرگزاده گفت: سیل زدگان جنوب سیستان و بلوچستان بویژه مردم مناطق دشتیاری، دلگان‌ها، عوریکی، تلنگ، پیرسهراب، زرآباد، بنت و کاجو قصرقند نیازمند امدادرسانی، بازگشایی راه‌ها، تامین آب و موادغذایی هستند.

 

خطیب جمعه اهل سنت مسجد جامع فاروق اعظم بخش اسالم:

مقام و منزلت قرآن برای ما روشن است

حجت الاسلام محمد زاهد جعفرنیا بیان کرد: بزرگان ما همواره به ما سفارش کرده اند که قرآن تلاوت نماییم و به دستورات قرآن عمل کنیم که این امر موجب شفاعت خواهد بود، بنابر این مقام و منزلت قرآن برای ما روشن است و هیچ شفیعی در روز قیامت بالاتر از قرآن نمی باشد.

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت خواف:

وظیفه دینی و شرعی ماست که درصدد برطرف کردن مشکلات برادران مسلمان خودمان باشیم

مولوی گل‌محمد منصوری گفت: پیامبر اکرم(ص) فرمودند، خداوند در صدد کمک به بنده مسلمان است تا مادامی که بنده مسلمان، در صدد نیاز، پرده‌پوشی، غم زدایی و کمک‌رسانی به برادر مسلمان خود باشد.

 

امام جمعه فراغی:

پیامبر (ص) اسوه اخلاق حسنه و الگوی ادب است

آخوند احمد قربانپور با بیان اینکه رسول خدا (ص) اسوه اخلاق حسنه و الگوی ادب در گفتار و رفتار است، گفت: رمز موفقیت پیامبر(ص) در دعوت و رسالت خویش، اخلاق نیکو و برخورد شایسته با مردم بود.

 

امام جمعه مریوان:

بصیرت‌افزایی راه نجات از هجمه‌ها و تهدیدات فرهنگی دشمنان است

ماموستا شیرزادی با بیان اینکه امروز دشمنان به شدت جوانان ما را هدف هجمه‌های خود قرار داده‌اند، گفت: باید با روشنگری و بصیرت‌افزایی در برابر هجمه‌های دشمنان بهترین عکس‌العمل را از خود نشان دهیم.

 

امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان:

هیچ عزتی بالاتر از تقوی نیست

ماموستاسیدعلی حسینی با بیان اینکه هیچ عزتی بالاتر از تقوی نیست، عنوان کرد: وقتی خداوند اراده کند هیچ کس و هیچ جماعتی نمی‌توانند در برابر اراده الهی ایستادگی کنند.

 

امام جمعه پیرانشهر:

انسان ها زمانی که خود را بی احتیاج از دیگران میبینند طغیان میکنند

ماموستا مصطفی محمودی گفت: طغیان و نادانی امروز آمریکا که در خاور میانه اقدام به ترور،  تفرقه و دشمنی با اسلام و نظام اسلامی نموده ، مطمئن باشید این طغیان و سرکشی نیز تا ابد نیست  و همانند فرعون و ابو جهل از بین خواهد رفت.

 

امام جمعه مهاباد:

تضعیف نیروهای مسلح به هیچ عنوان به نفع کیان و مصالح نظام اسلامی نیست

ماموستا عبدالسلام امامی اظهارداشت: نیروهای مسلح حافظ عزت و اقتدار ملت بزرگ ایران و کشور هستند و وظیفه همه ماست که از این نیروهای مخلص حمایت کنیم.

 

امام جمعه اهل‌سنت ایرانشهر:

مردم ایران در کمک به همنوعان خود پیش قدم هستند

مولوی عبدالصمد کریم زایی ضمن قدردانی از زحمات همه مسوولان بویژه بسیج، سپاه و ارتش، نیروهای انتظامی و سایر دستگاه‎های اجرایی در مناطق سیل‎زده اظهار داشت: وظیفه هر مسلمانی است که در این روزهای سخت به کمک مردم سیل‌زده سیستان و بلوچستان بشتابد.

 

خطیب جمعه اهل سنت مسجد جامع روستای جیّد شهرستان نمین:

ریشه آرامش دل ها ذکر و یاد خدا و توجه به کتاب محفوظ الهی قرآن کریم است

حجت الاسلام فرهاد یزدانی با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه قاف ، اظهار داشت: در این سوره خداوند انسان را متوجه معاد می سازد و توجه به آخرت را متذکر می شود.

 

امام جمعه اهل سنت نخل تقی:

قدردان زحمات چهل‌ویک‌ساله سپاه پاسداران هستیم

شیخ محمد انزاری: خدمات چهل‌ویک‌ساله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نیست مردم منطقه نخل‌تقی از آغاز انقلاب در همه صحنه‌ها و مراحل انقلاب پشتیبان نیروهای مسلح و سپاه پاسداران بوده و هستند.

 

امام جمعه اهل سنت تالش:

هر آنچه در عالم هستی وجود دارد بر مبنای حکمت الهی است

حجت الاسلام حسین خانی پور به تبیین دلایل خلقت انسان پرداخت و اظهار داشت: اگر انسان جواب درست این سوال را پیدا کند و به آن باور نیز داشته باشد در حقیقت مسیر زندگی خود را به درستی یافته است و از خیر دنیا و آخرت بهره مند خواهد شد.

 

امام جمعه حاجی قوشان:

خانواده مهمترین کنترل کننده ورود کودکان، نوجوانان و جوانان به فضای مجازی محسوب می شود

آخوند محمد مختوم نژاد موضوع سخنان خود را درباره ضرر و آسیب های فضای مجازی و اعتیاد اختصاص داد و گفت: امروز دشمن به داخل خانه ها نفوذ کرده است و خانواده ها باید مراقب فرزندان خود باشند.

 

امام جمعه مسجد قباء سنندج:

کمک به سیلزدگان وظیفه شرعی است

ماموستا سید احسن حسینی با اشاره به وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان اشاره و کمک به سیلزدگان را وظیفه شرعی و انسان‌دوستانه عنوان کرد و گفت: خانه و کاشانه برادران دینی و خواهران مسلمان ما در این استان ویران شده و در این موقعیت باید به کمک آنها بشتایم.

 

امام جمعه اهل سنت قروه:

دوستان خداوند هیچگاه ‌اندوهگین نمی‌شوند

ماموستا نوری گفت: هیچ ترس و خوفی برای دوستان خداوند وجود ندارد و آنها هیچگاه ‌اندوهگین نمی‌شوند.

 

امام جمعه کامیاران:

انتخاب حداکثری در انتخابات اولویت همه باشد

ماموستا توفیق قربانی گفت: انتخابات حداکثری و انتخاب اصلح در انتخابات پیشرو اولویت همه مردم و مسئولان باشد.

           

امام جمعه موقت اهل سنت سیراف:

ایستادن در برابر خواهش‌های نفسانی جهاد اکبر است

شیخ یعقوب شمسا: اگر انسان توان جهاد با دشمن را ندارد حداقل کاری که می‌تواند انجام دهد از اهل کفر و ظلم اعلام نفرت و بیزاری کند و با آنها همدست و همفکر نشود.

 

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه:

اعتماد عمومی را باید به جامعه بازگردانیم

ماموستا مُلا محمد محمدی، وحدت و همگرایی و پرهیز از تفرقه و صف‌بندی‌های غیرضروری را لازمه کشور در زمان حساس کنونی دانست و گفت: ما باید اعتماد عمومی را به جامعه بازگردانیم و اجازه ندهیم دشمن از شکاف بی‌اعتمادی برای نفوذ در میان جامعه و حاکمیت سوءاستفاده کند و بحران را به افکار و زندگی مردم تزریق نماید.

 

امام‌جمعه اهل سنت جزیره خارگ:

تقوا کلمه جامعی است برای تمامی خیر

شیخ احمدرضا کنعانی: تقوا کلمه جامعی است برای تمامی خیر و حقایق آن و تقوا موجب اجتناب از محرمات و گناهان و برای دور بودن از عقاب خداوند است.

 

خطیب جمعه روانسر:

روزجمعه بزرگترین اجتماعی است که مسلمانان در آن شانه به شانه یکدیگر نزد خداوند می ایستند

ماموستا ملا محمد محمدی با اشاره به اینکه  جمعه بزرگترین اجتماعی است که مسلمانان در آن روز شانه به شانه اعم از فقیر و ثروتمند در نزد خداوند خواهند ایستاد افزود: رسول خدا (ص) فرمود به سلمان؛ روز جمعه چقدر پرفضیلت است، و آگاه باش که روزی است خدواند پدر ما که حضرت آدم است را درست کرد و هر بنده ی خدا با وضو در نمازجمعه حضور یابد گناهانش بخشیده خواهد شد.

 

امام جمعه بیجار:

خروج آمریکا از منطقه ثمره بزرگ خون شهید حاج قاسم سلیمانی است

علی مرادی با بیان اینکه خون سردار سلیمانی موجب نفرت مردم آزادیخواه از نظام سلطه شده است، گفت: خروج آمریکا از منطقه ثمره بزرگ خون شهید حاج قاسم سلیمانی است.

 

سخنران نماز جمعه چن سبلی شهرستان آق قلا:

اقامه نماز جمعه باعث مستحکم شدن ریسمان وحدت و همدلی می شود

آخوند عبدالرحمان پقه درباره فضیلت و برکات نمازجمعه سخن گفت و افزود: نمازجمعه جایگاه خاصی در دین مبین اسلام دارد بطوری که نخستین اقدام پیامبر (ص) پس از هجرت، اقامه نماز جمعه بوده است.

 

خطیب جمعه اهل سنت بندرعباس:

نباید مردم سیل‌زده را تنها گذاشت

شیخ سید عبدالباعث قتالی گفت: سیل سیستان و بلوچستان همه ما را بیدار کرد و قلب همه را به درد آورد اکنون هم مسئولیت دولت و مسئولیت مردم سنگین است تا مردم سیستان و بلوچستان را تنها نگذارند.

  

امام جمعه اهل سنت روستای زبّار:

ازدواج سنت حسنه پیامبر اسلام است

شیخ ابراهیم معرفت عظیمی: بسیاری از افرادی ازدواج کرده‌اند، با مشکلات مالی هم مواجه بوده‌اند، ولی با تلاش و فعالیت و با کمک و یاری والدینشان زندگی مشترک خود را اداره کرده‌اند.

 

امام جمعه موقت سقز:

حمله سپاه به پایگاه هوایی آمریکا نشان از اقتدار نیروهای مسلح کشور است

ماموستا ملاانور آدمی به حوادث اخیر و ضربه بسیار سنگین سپاه به جنایتکاران تروریست آمریکایی در عین‌الاسد پس از ترور سپهبد حاج قاسم سلیمانی اشاره و این اقدام سپاه پاسداران را نشان از اقتدار نیروهای مسلح کشور دانست و بر حمایت همه جانبه از سپاه تاکید کرد.

 

امام جمعه سروآباد:

شهادت حاج قاسم جبهه مقاومت در جهان را تقویت کرد

ماموستا سید عبدالقادر حسینی با بیان اینکه شهادت سردار قاسم سلیمانی جبهه مقاومت و مبارزه علیه ظلم و ستم در جهان را تقویت کرد، گفت: اتحاد و یکدلی بین ملت ایران و ملت‌های آزاده جهان برای مبارزه با جبهه کفر و ستم از برکت خون پاک شهید سلیمانی مستحکم‌تر شد.

 

امام جمعه سنندج:

شهید سلیمانی الگوی جهانی در مبارزه با زورگویان و متجاوزان هستند

ماموستا فایق رستمی گفت: امنیت از بزرگترین نعمت‌های الهی است که مردم ایران ارزانی داشته شده است و باید همه ما با حمایت از نیروهای امنیتی و نظامی شکرگزار این نعمت بزرگ باشیم.

 

امام جمعه تاتار علیا:

حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس تهران – گنبد موجب تألم و تأثر فراوان شد

آخوند حاجی محمد جرجانی ضمن عرض تسلیت به جان باختن تعدادی از هم استانی های عزیز در حادثه واژگونی اتوبوس تهران گنبد گفت: حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس تهران  گنبدکاووس در محور سوادکوه که بر اثر آن تعدادی از هم استانی های عزیزمان جان خود را از دست داده و تعدادی نیز مصدوم شدند، موجب تألم و تأثر فراوان شد.

  

امام جمعه جوانرود:

خون شهید قاسم سلیمایی جریان‌ساز است

ماموستا ملا احمد فخری گفت: خون شهید سردار قاسم سلیمانی جریان ساز است و جریان مقاومت را استحکام بخشیده و موجب تقویت اتحاد و انسجام مسلمانان شده است.

 

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس از زحمات شبانه روزی نیروی انتظامی در پیشگیری و کشف جرائم در شهرستان تقدیر و تشکر کرد

آخوند عبدالباسط نوری زاد از تلاش ها و زحمات شبانه روزی عوامل نیروی انتظامی در پیشگیری و کشف جرائم در شهرستان گنبدکاووس تقدیر و تشکر کرد.

 

خطیب جمعه اهل سنت بندر گروگ هرمزگان:

خداوند به انقاق کننده ها خیری دو برابر عطا می کند

شیخ عیسی ملاحی منش: حکایت کسانى که اموال خود را در راه خدا انفاق مى کنند همچون حکایت دانه اى است که هفت خوشه برویاند که در هر خوشه اى صد دانه باشد. و خداوند براى هر که بخواهد آن را دو چندان مى کند، و خداوند را بخششى گسترده است و مى داند چه کسى درخورِ بخشش است.» به اهمیت کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستلن و مناطقی از هرمزگان پرداخت.

  

خطیب جمعه اهل سنت کوته کومه شهرستان آستارا:

علما مبلغ باورها و عقاید دینی به مردم هستند

حجت الاسلام واثق صبوری به تبیین اهمیت کار اهمیت کار علما در جامعه پرداخت و اظهار داشت: متاسفانه برخی مواقع در فضای مجازی مشاهده می شود که نقش روحانیون در هدایت جامعه نادیده گرفته می شود، در صورتی اگر قشر روحانی نباشد، مساجد خالی از نمازگزار و قرآن آموز می شود و همه مباحث دینی در آن مکان مقدس به حالت تعطیل در خواهد آمد.

 

امام جمعه نگین شهر:

نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسداران باعث تقویت روحیه انقلابی می شوند

آخوند ابوبکر خوجملی با تقدیر و تشکر از زحمات تمام غیورمردان نیروهای امنیتی و نظامی و خصوصا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفت: دفاع به حق نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسداران باعث تقویت روحیه انقلابی در جامعه گردیده و باعث یاس و نا امیدی دشمنان می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست