امام‌جمعه اهل سنت جزیره شیف؛
جنایت حکام آل سعود در اعدام طلاب علوم دینی به‌شدت محکوم است
سید حسن حسینی امام‌جمعه اهل سنت جزیره شیف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه براساس احادیث اسلامی و قرآنی، عذاب قبر فشارهایی است که انسان پس از مرگ و وارد شدن به عالم برزخ با آنها مواجه میشود، افزود: مطابق فرمایشات پیامبر اسلام که می فرماید عذاب قبر حق است و باید به آن ایمان داشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، سید حسن حسینی امام‌جمعه اهل سنت جزیره شیف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه براساس احادیث اسلامی و قرآنی، عذاب قبر فشارهایی است که انسان پس از مرگ و وارد شدن به عالم برزخ با آنها مواجه میشود، افزود: مطابق فرمایشات پیامبر اسلام که می فرماید عذاب قبر حق است و باید به آن ایمان داشته باشیم.
وی افزود: عذاب قبر به خاطر ارتکاب معاصی و سرپیچی از دستورات پرودگار است کفار در آن روز وقتی عذاب قبر را می چشند به حسرت و پشیمانی و ندامت دچار و گرفتار می شوند.
خطیب جمعه خطاب به کسانیکه خداوند را فراموش و انکار کرده اند گفت: ظالمان و ستمگران و مستکبران اهل جاه و مقام و کسانیکه دنیا در قبضه آنها است زود است که زنانشان بیوه و فرزندانشان یتیم و اموالشان بین وارثان تقسیم شود.
امام جمعه اهل سنت شیف با بیان اینکه حکام آل سعود در عربستان مرتکب جرم جنایتی دیگر شدند، اظهار کرد: حکومت آل سعود تعدادی از طلاب علوم دینی و برادران شیعه و سنی را به شهادت رساندند؛ ما اهل سنت این جنایت وحشیانه و غیر انسانی را که با وحدت و اتحاد جهان اسلام ضدیت و منافات دارد به شدت محکوم می کنیم.
وی با بیان اینکه اسلام دین رأفعت و گذشت و اخوت و محبت و مودت است، افزود: امروز در جهان سخن زور خریدار ندارد و حکومت‌های ظلم و ستم رو به سقوط و سرنگونی است؛ امثال آل سعود و مستکبران بدانند که سرنوشتشان همان سرنوشت دولت های ظالم و جبار به ویژه سرنوشت دوست و هم پیمان منطقه‌ای خود یعنی صدام، داشته است.
حسینی، مردم را پشتیبان اصلی نظام و انقلاب دانست و گفت: رأی و انتخاب مردم برای حکومت و تشکیل دولت سرنوشت ساز و تعیین کننده است؛ دوران حکومت های موروثی و پادشاهی و قبیله ای به سر رسیده است، در جمهوری اسلامی ایران مردم با رأی خود رئیس‌جمهور و نمایندگان مجلس را انتخاب می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست