شناسه خبر: 12

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=12

معرفی دبیر

بسم الله الرحمن الرحیم

حجت الاسلام و المسلمین کاظم لطفیان در سال ۱۳۵۴ در خانواده ای متدین و کشاورز در یکی از روستاهای شهرستان قاین استان خراسان جنوبی متولد شد.

در سال ۱۳۶۸ وارد حوزه علمیه شد و دروس مقدماتی را  تا سال ۱۳۷۴ نزد اساتیدی همچون آیت الله حاج سید مهدی عبادی، آیت الله کرباسی، آیت الله نورالهدی ، حجت الاسلام و المسلمین اسدی و سایر اساتید معظم درحوزه علمیه امام جعفر صادق علیه السلام زاهدان گذراند.

پس از عزیمت به قم ، دروس سطح را در محضر حجج اسلام فقیهی، حسینی خراسانی، عزیزاللهی کرمانی و … فرا گرفت. پس از آن به مدت پنج سال از محضر استاد آیت­الله العظمی وحید خراسانی درس خارج فقه و پنج سال نیز از محضر استاد آیت اله صادق لاریجانی خارج اصول را فرا گرفت.

وی در کنار تحصیلات حوزوی، موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی گردید و از سال ۹۵ به عنوان دانشجوی دکترای مسایل ایران در رشته علوم سیاسی مشغول به تحصیل است .

 در سال ۱۳۷۵ به عضویت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان در آمد و در واحد تبلیغات، تحقیقات و مطالعات ، ائمه جمعه اهل­سنت نهاد و مدیریت نشریه پیام جمعه (ویژه ائمه جمعه اهل سنت ) به فعالیت پرداخت. پس از مدتی به موسسه آموزشی،پژوهشی مذاهب اسلامی قم رهسپار و فعالیت های علمی،آموزشی و اجرایی را پی گرفت.

 مدیریت آموزش، پژوهش، پایگاه اطلاع رسانی مذاهب اسلامی و معاونت اداری در مؤسسه آموزشی – پژوهشی مذاهب اسلامی قم و نیز دبیری علمی همایش های تحقیقی مذاهب اسلامی و راه اندازی نخستین کتابخانه دیجیتال شرق کشور نیز در پرونده وی وجود دارد.

در پرونده مدیریتی، فرهنگی و اجرایی وی، مدیرکلی تبلیغات اسلامی استان های خراسان جنوبی و خراسان رضوی به مدت ۱۴ سال ، عضویت در کارگروه تبلیغ آستان قدس، معاونت تشکل های مردمی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، عضویت درکمیسیون تخصصی تبلیغ شورای عالی حوزه علمیه خراسان، عضویت در شورای سیاستگزاری امور مساجد خراسان و عضویت در هیأت رییسه بسیج خراسان جنوبی  و استادیار صالحین بسیج رسانه دیده می شود.

همچنین تدریس در حوزه علمیه و دانشگاه و طرح ضیافت اندیشه دانشگاه ها و دوره های آموزشی کارکنان دولت در حوزه اندیشه سیاسی اسلام و آسیب شناسی فضای مجازی ، همچنین فعالیت تبلیغی دانشجویی و نخبگانی در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و هیأت رزمندگان اسلام و تبلیغ تقریبی نیز از جمله فعالیت های فرهنگی، آموزشی وی بشمار می آید.

فهرست